Karolina Riemen-Żerebecka wciąż w stanie ciężkim, wydano oficjalny komunikat

Karolina Riemen-Żerebecka, polska narciarka, która uległa w czwartek poważnemu wypadkowi podczas treningu, wciąż utrzymywana jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Zawodniczka helikopterem przetransportowana została do szpitala w Granadzie.

Paweł Kapusta
Karolina Riemen-Żerebecka East News / Karolina Riemen-Żerebecka

Jacek Będkowski, rzecznik zawodniczki, która uległa w czwartek wypadkowi, przekazał dziennikarzom specjalne oświadczenie na temat stanu zdrowia 28-letniej narciarki. Oświadczenie opublikował w serwisie Twitter dziennikarz radiowy Adam Malecki. Czytamy w nim między innymi, że podczas zwołanego na czwartek konsylium lekarskiego stan Karoliny Riemen-Żerebeckiej określono jako ciężki, ale stabilny.

Przypomnijmy: Karolina Riemen-Żerebecka doznała ciężkiego urazu głowy w wyniku upadku podczas treningu przygotowującego zawodniczkę do mistrzostw świata w narciarstwie dowolnym, które odbędą się w Sierra Nevada. - Do zdarzenia doszło w czasie pierwszego przejazdu na torze skicrossowym, na sekcji następujących po sobie przeszkód (tzw. rollerów) - czytamy.

Polska narciarka ma 28 lat, brała udział w igrzyskach olimpijskich w Vancouver i Soczi. Zajmowała w nich odpowiednio 16. i 15. miejsce. W zawodach Pucharu Świata w skicrossie bierze udział od sezonu 2007/08. Jej najwyższe miejsce to dziesiąte w sezonie 2014/15. W poprzednim była 11. Dwukrotnie stawała na podium zawodów Pucharu Świata.

Kolejny komunikat na temat stanu zdrowia narciarki przewidywany jest na sobotę około godziny 14:30.