Bolt najszybszy po ćwierćfinałach biegu na 100 m

Nie było niespodzianek. Do półfinału biegu na 100 m awansowali faworyci. Z pierwszym czasem zakwalifikował się Usain Bolt, który jako jeden z trzech sprinterów uzyskał rezultat poniżej 10 sekund. Niestety w dalszej rywalizacji nie obejrzymy Dariusza Kucia, który zajął w swoim biegu 7 lokatę.

W tym artykule dowiesz się o:

Już 16 sierpnia poznamy najszybszego człowieka świata. Finał biegu na 100 m mężczyzn odbędzie na Stadionie Narodowym znanym również pod nazwą "Gniazdo Ptaków". Zanim jednak tak się stanie najpierw odbędą się półfinały, do których rzecz jasna awansowała cała "śmietanka" najlepszych sprinterów świata. W ćwierćfinałach najlepszy rezultat wykręcił Usain Bolt, który dystans 100 m pokonał w czasie 9,92 sekundy zajmując rzecz jasna pierwsze miejsce w swoim biegu.

Oprócz Bolta rezultat poniżej 10 sekund uzyskali także Churandy Martina z Holenderskich Antylii oraz Richard Thompson z Trynidadu i Tobago. Amerykańska nadzieja na złoty medal na tym dystansie - Tyron Gay uzyskał dopiero 10 czas. Natomiast drugi z Jamajczyków - Asafa Powell bez problemów uporał się ze swoimi rywalami w 5 biegu ćwierćfinałowym, wygrywając swoją serię z rezultatem 10,02 sekundy.

- Staram się po prostu biegać jak najlepiej, ale teraz już oczekuję rezultatu w granicach 9,80 sekundy - wyznał Marc Burns, który zajął w swoim biegu pierwsze miejsce z czasem 10,05. Dzięki temu uzyskał 6 lokatę w ogólnej klasyfikacji.

- Gdy tam wychodzisz, nikt nie jest faworytem - tak z kolei skomentował wyścig pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Walter Dix, który pobiegł szybciej od samego Gay'a.

Niestety na ćwierćfinale swoją przygodę z tym dystansem zakończył jedyny polski akcent - Dariusz Kuć, który wynikiem 10,46 ukończył swoją serię dopiero na 7 miejscu.