Rewelacyjna Maja Włoszczowska - Polka ze srebrnym medalem!

Znakomicie rozpoczął się piętnasty dzień igrzysk. Maja Włoszczowska wywalczyła pierwszy, historyczny medal w kolarstwie górskim. Polka startująca w konkurencji cross country zajęła drugie miejsce. Wygrała Niemka Sabine Spitz, zaś trzecia była Irina Kalentiewa z Rosji.

Przemysław Jastrzębski

Na co dzień Polka reprezentuje barwy Halls Warszawa w swojej karierze wywalczyła już kilka tytułów. Dotychczas największym osiągnięciem 25-letniej warszawianki był srebrny medal mistrzostw świata z 2004 i 2005 roku.

W dzisiejszym wyścigu Polka startowała z drugiego rzędu, ale już na starcie przebiła się do przodu. Była to słuszna decyzja, gdyż chwilę potem doszło do wypadku, po którym faworytka do zwycięstwa, Chinka odniosła spore straty.

Na pierwszym pomiarze czasu prowadziła Sabine Spitz, która nie mając nikogo przed sobą pewnie jechała po złoto. Po pierwszym okrążeniu Maja Włoszczowska była czwarta, zaś na szóstej pozycji plasowała się druga Polka Aleksandra Dawidowicz. Na drugim okrążeniu Włoszczowska rozpoczęła wyprzedzać rywalki i ostatecznie dotarła do mety druga, za Sabine Spitz, a przed Iriną Kalentiewą.

Druga z naszych reprezentantek Aleksandra Dawidowicz uplasowała się na dziesiątej pozycji.

Medal Mai Włoszczowskiej jest dziewiątym naszej reprezentacji podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Biało - czerwoni wywalczyli 3 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy medal. To jednocześnie pierwsze trofeum naszego kolarstwa od igrzysk w Seulu (1988), kiedy to srebro wywalczyła nasza drużyna na szosie.