Trzecia porażka Polaków w Europejskiej Lidze Beach Soccera 2018 - 4:8 z Włochami

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Beach soccer
WP SportoweFakty / Beach soccer

Polacy przegrali z Włochami 4:8 w pierwszym dniu turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera 2018 w Mińsku. To trzecia z rzędu porażka polskiej reprezentacji w piłce nożnej plażowej.

Podopieczni Marcina Stanisławskiego wygrali dwa poprzednie mecze z Włochami (we wrześniu 2016 roku w europejskich eliminacjach do mistrzostw świata oraz w lutym 2017 r. podczas turnieju Persian Beach Soccer Cup). W światowym rankingu wyżej - na piątym miejscu - znajduje się jednak reprezentacja, której trenerem jest Emiliano del Duca (Polska jest czternasta).

Już w 86. sekundzie pierwszego gola meczu zdobył król strzelców mistrzostw świata 2017 - Gabriele Gori. Błyskawicznie, po wznowieniu gry ze środka boiska, wyrównał Filip Gac (asystę miał Paweł Friszkemut).

Czwarta drużyna ostatnich mistrzostw świata rozegranych na Bahamach w siódmej minucie prowadziła ponownie. Gori tym razem asystował, bramkę strzelił Alessio Frainetti. Na 3:1 podwyższył Pietro Palazzolo. Po pierwszej tercji było 3:2 - drugie trafienie dla polskiej reprezentacji zaliczył Tomasz Poźniak - również po wznowieniu.

Po 24 minutach Włosi wygrywali już 5:2. W trzeciej tercji, hat-tricka ustrzelił Gori. Gole dla Biało-Czerwonych z rzutów karnych zdobyli Poźniak oraz Friszkemut. Po trafieniu ostatniego z wymienionych było 6:4, a do końca pozostawało 50 sekund. W ostatniej minucie Polacy stracili jednak jeszcze dwie bramki.

W sobotę rywalami piłkarzy trenowanych przez Marcina Stanisławskiego będą gospodarze - Białorusini, którzy 11 sierpnia 2017 roku rozgromili Polaków 6:0.

Włochy - Polska 8:4 (3:2, 2:0, 3:2)

Gole: 1:0 Gabriele Gori (2. minuta), 1:1 Filip Gac (2.), 2:1 Alessio Frainetti (7.), 3:1 Pietro Palazzolo (11.), 3:2 Tomasz Poźniak (11.), 4:2 Gori (14.), 5:2 Simone Marinai (21.), 5:3 Poźniak (25.), 6:3 Gori (30.), 6:4 Paweł Friszkemut (36.), 7:4 Francesco Corosiniti (36.), 8:4 Frainetti (36.).

Wyjściowy skład Polaków: Maciej Marciniak - Filip Gac, Maciej Daniluk, Witold Ziober, Paweł Friszkemut. Zmiennicy: Dariusz Słowiński - Karim Madani, Dominik Depta, Jakub Jesionowski, Tomasz Poźniak.

Wyjściowy skład Włochów: Simone del Mestre, Simone Marinai, Alessio Frainetti, Gabriele Gori, Dario Ramacciotti. Zmiennicy: Andrea Carpita, Pietro Palazzolo, Francesco Corosiniti, Emmanuele Zurlo, Paolo Palmacci.