Marsylia zagra w Lidze Mistrzów!

Marsylia w sobotni wieczór podejmowała na własnym stadionie Strasbourg. Oba zespoły w tym meczu walczyły o bardzo wysoką stawkę.

Rafał Sierhej
Arkadiusz Milik Getty Images / Rico Brouwer/Soccrates / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Mecz odbywał się w cieniu wydarzeń związanych z Kylianem Mbappe. Francuz swoją sagą transferową zajął cały piłkarski świat, ale Ligue 1 grała dalej. Pojedynek na Stade Velodrome był walką o europejskie puchary.

Marsylia grała o bezpośredni awans do Ligi Mistrzów. Z kolei Strasbourg wciąż marzył o grze w Lidze Konferencji Europy w nadchodzącym sezonie.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Od początku rzucili się na przyjezdnych. Intensywne pierwsze 10 minut na nic się jednak zdało. Gol przyszedł "dopiero" w 32 minucie. Przy bramce zdobytej przez Gersona swój udział miał także Arkadiusz Milik. Do przerwy drużyna Sampaolego prowadziła 1:0.

Wielkie rzeczy zaczęły się jednak dziać po przerwie. Marsylia ruszyła z kopyta i nie zamierzała się zatrzymywać. Wielki udział miał w tym Milik. Polak zaliczył niewidzialną asystę (przepuszczenie piłki) przy golu na 2:0 oraz pełnoprawną przy trzeciej bramce. Dzieła w 93 minucie dopełnił Cedric Bakambu strzelając gola na 4:0 i wprowadzając stadion w stan ekstazy.

Marsylia zagra w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Sezon Ligue 1 zakończyli na drugim miejscu. Strasbourg wypadł poza strefę europejskich pucharów kończąc ligę na szóstym miejscu.

Olympique Marsylia - RC Strasbourg Alsace 4:0 (1:0)
1:0 Gerson 32'