"Petarda" Polaka. Mało nie rozerwał siatki

W ostatnich meczu sezonu Serie A Piotr Zieliński wreszcie znalazł drogę do siatki. Gol przeciwko Spezii jest pierwszym ligowym trafieniem pomocnika SSC Napoli od ponad pięciu miesięcy.

Michał Fabian
gol Piotra Zielińskiego (SSC Napoli) w meczu ze Spezią Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Piotra Zielińskiego (SSC Napoli) w meczu ze Spezią
Już przed ostatnią kolejką SSC Napoli zagwarantowało sobie trzecie miejsce, dlatego mecz wyjazdowy ze Spezia Calcio nie miał znaczenia dla układu tabeli. Podopieczni Luciano Spallettiego podeszli jednak do tematu profesjonalnie i pokonali niżej notowanego rywala 3:0.

Bramkę nr 2 dla zespołu z Neapolu zdobył Piotr Zieliński. W 25. minucie dopadł on do bezpańskiej piłki w polu karnym Spezii i popisał się potężnym uderzeniem. Bramkarz gospodarzy Ivan Provedel nawet nie drgnął.

- To była petarda! - mówił Julian Kowalski, komentator Eleven Sports. "Zielu" początkowo się nie cieszył, ale później na jego twarzy zagościł szeroki uśmiech.

Poprzednio reprezentant Polski trafił w Serie A ponad pięć miesięcy temu - 4 grudnia 2021 r. w spotkaniu z Atalantą Bergamo (2:3). Sezon 2021/22 reprezentant Polski zakończył z dorobkiem sześciu bramek oraz pięciu asyst w Serie A.

Pozostałe bramki dla Napoli w meczu ze Spezią zdobyli: Matteo Politano i Diego Demme. Zieliński grał do 67. minuty, zmienił go Dries Mertens. W drużynie gospodarzy cały mecz rozegrał Jakub Kiwior (relacja TUTAJ>>).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)