Status quo po pierwszym barażu w walce o Ligue 1

Za nami pierwsze spotkanie, którego stawką jest gra w Ligue 1 w kolejnym sezonie. W pierwszym spotkaniu barażowym gracze Auxerre zremisowali z Saint Etienne 1:1.

Michał Piegza
piłkarze AS Saint-Etienne Newspix / Alexandre Dimou/Icon Sport / Na zdjęciu: piłkarze AS Saint-Etienne
Po pierwszym spotkaniu barażowym w walce o Ligue 1 niewiele wiadomo. Piłkarze Auxerre w rozgrywkach Ligue 2 zajęli 3. miejsce, do miejsca premiowanego bezpośrednim awansem zabrakło punktu.

W półfinale play-off gracze Auxerre po rzutach karnym pokonali FC Sochaux-Montbeliard. Z kolei gracze Saint-Etienne w Ligue 1 zajęli 18. miejsce.

W pierwszym finale barażowym to goście objęli prowadzenie. Już w 15. minucie Zaydou Youssouf trafił do siatki Auxerrre. Wydawało się, że piłkarze Saint-Etienne wygrają. Jednak na trzy minuty przed końcem Gaetan Perrin doprowadził do remisu.

O wszystkim zadecyduje mecz rewanżowy, który odbędzie się 29 maja.

AJ Auxerre - AS Saint-Etienne 1:1 (0:1)
0:1 - Zaydou Youssouf 15'
1:1 - Gaetan Perrin 87'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Która z drużyn w kolejnym sezonie zagra w Ligue 1?