Szczęśliwe zwycięstwo Świtu - wyniki sobotnich spotkań 11. kolejki II ligi gr. wschodniej

Za nami już osiem z dziewięciu spotkań 11. kolejki II ligi gr. wschodniej. Znów nie obyło się bez niespodzianek. Za takowe można uznać wyjazdowe remisy Hetmana Zamość i Resovii oraz zwycięstwo Concordii Piotrków Trybunalski. Z kolei długo z ligowymi outsiderami męczyły się drużyny Świtu Nowy Dwór Mazowiecki oraz OKS 1945 Olsztyn.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Drugie zwycięstwo Concordii

Rozgrywki fatalnie rozpoczęli gracze Concordii Piotrków Trybunalski. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie piłkarze z Piotrkowa Trybunalskiego odnieśli dopiero w ostatnią środę. Na kolejne nie musieli już tyle czekać, bo w sobotę ograli przed własną publicznością groźny w tym sezonie Okocimski KS Brzesko. Dzięki temu zwycięstwu piotrkowianie wydostali się już ze strefy spadkowej.

Trwa fatalna passa Przeboju Wolbrom. Wolbromianie przegrali piąty mecz z rzędu. Tym razem ulegli przed własną publicznością Ruchowi Wysokie Mazowieckie 0:3. Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej połowie. Dzięki temu zwycięstwu Ruch znajduje się już na 4. miejscu w tabeli i do lidera na tę chwilę traci tylko dwa oczka.

Jeziorak górą w meczu beniaminków

W starciu dwóch beniaminków górą został Jeziorak Iława. Iławianie pokonali przed własną publicznością Olimpię Elbląg 3:1. Mecz dobrze rozpoczął się dla gości, którzy prowadzili od 10. minuty po bramce Mateusza Kołodziejskiego. Jednak gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie, a w drugiej odsłonie meczu kropkę nad „i” postawił Wojciech Figurski.

Kolejnej porażki w tym sezonie doznał Sokół Aleksandrów Łódzki. Piłkarze Sokoła nie potrafią wygrać na własnym stadionie od czterech meczów. Tym razem przegrali z Wigrami Suwałki 0:2.

Niespodziewane remisy w Łowiczu i Otwocku

Swoich fanów zawiodły w sobotę drużyny Pelikana Łowicz i Startu Otwock. Osłabiony kadrowo Pelikan zaledwie zremisował przed własną publicznością ze znajdującym się w strefie spadkowej Hetmanem Zamość 1:1. Dla Hetmana był to pierwszy punkt zdobyty w tym sezonie na wyjeździe.

Słabo spisał się również Start Otwock. Jeden z głównych faworytów do awansu zremisował u siebie z Resovią 0:0. Mimo straty punktów OKS wysunął się, przynajmniej na kilkanaście godzin, na pierwsze miejsce w tabeli.

Szczęśliwe zwycięstwa Świtu i OKS-u

W sobotę szczęście sprzyjało zespołom Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i OKS 1945 Olsztyn. Obie drużyny mierzyły się z rywalami teoretycznie słabszymi i obie zwycięstwo zapewniły sobie w końcowych fragmentach spotkania. Świt pokonał Stal Rzeszów 2:1 zdobywając bramkę w doliczonym czasie gry. Autorem trafienia został Marek Lendzion. Z kolei grad goli obejrzeli kibice w Jastrzębiu. GKS przegrał jednak 3:4 z OKS 1945 Olsztyn. Zwycięską bramkę dla gości zdobył w 88. minucie Paweł Łukasik.