Dublet! Tak strzela Cristiano Ronaldo [WIDEO]

Cristiano Ronaldo śrubuje swoje statystyki na arenie międzynarodowej. Portugalski snajper dwukrotnie pokonał szwajcarskiego bramkarza.

Rafał Szymański
pierwszy gol Ronaldo Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: pierwszy gol Ronaldo
Zawodnicy Fernando Santosa chcieli zrehabilitować się po remisie 1:1 z Hiszpanią w Lidze Narodów UEFA. W niedzielę selekcjoner reprezentacji Portugalii wystawił najsilniejszy skład na starcie z Szwajcarią.

Cristiano Ronaldo mógł zaznaczyć swoją obecność na boisku już po kwadransie gry. Napastnik mocno przymierzył z rzutu wolnego, Gregor Kobel zdołał odbić piłkę, lecz nie miał żadnych szans przy dobitce Williama Carvalho.

Dokładnie 20 minut później było 2:0. Bruno Fernandes wypuścił podaniem Diogo Jotę, a ten wypatrzył w polu karnym Ronaldo. 37-latek dopadł do piłki i tym razem uderzył nie do obrony.

Ronaldo ponownie przypomniał o sobie w 39. minucie. Bramkarz obronił strzał Joty, ale filar Manchesteru United poszedł za akcją i po raz drugi skierował piłkę do siatki. Dla Ronaldo było to 117. trafienie w koszulce reprezentacyjnej.

W końcówce spotkania Kobel wybiegł z bramki i popełnił fatalny błąd. Golkiper reprezentacji Szwajcarii przegrał pojedynek z Joao Cancelo, który podwyższył rezultat na 4:0.