Za nami kolejny dzień tygodnia. Specjalnie dla Państwa portal SportoweFakty.pl przygotował zestawienie najważniejszych wiadomości z dnia wczorajszego. Poniżej prezentujemy wybrane przez nas informacje.

EKSTRAKLASA

Sławomir Peszko doceniony (SportoweFakty.pl)

Pomocnik Lecha Poznań, Sławomir Peszko został wybrany najlepszym piłkarzem ekstraklasy w sierpniu. W głosowaniu brali udział trenerzy oraz piłkarze szesnastu klubów ekstraklasy -> Więcej

200. mecz Kiełbowicza (legia.com)

Piątkowy mecz 7. kolejki ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa i Lechią Gdańsk miał szczególne znaczenie dla Tomasza Kiełbowicza, dla którego był to 200. mecz ligowy w barwach warszawskiego zespołu -> Więcej

Jan Woś: Remis był w naszym zasięgu (SportoweFakty.pl)

- Remis był w naszym zasięgu. W drugiej połowie, nawet w liczebnym osłabieniu, mieliśmy swoje okazje i mogliśmy strzelić bramkę wyrównującą - ocenił pomocnik Odry, Jan Woś. W sobotę jego drużyna uległa we Wronkach Lechowi 0:1 -> Więcej

Łukasz Merda: Nie jestem zadowolony z debiutu (SportoweFakty.pl)

Dla wielu zaskoczeniem był fakt, że w spotkaniu Ruchu z Cracovią w bramce gości stanął Łukasz Merda. Pozyskany z Podbeskidzia golkiper początek meczu miał niepewny, ale z każdą minutą rozkręcał się i uchronił swój zespół przed wyższą porażką -> Więcej

Dla mnie nic się nie zmienia - rozmowa Wojciechem Grzybem, pomocnikiem Ruchu Chorzów (SportoweFakty.pl)

W spotkaniu Ruchu z Cracovią do najlepszych w zespole Niebieskich należał Wojciech Grzyb. Były już kapitan chorzowian otworzył wynik meczu, a przy większym szczęściu mógł zdobyć kolejne bramki -> Więcej

PGE GKS wciąż bez wyjazdowej wygranej (SportoweFakty.pl)

Piłkarze PGE GKS Bełchatów do 85. minuty przegrywali z KGHM Zagłębiem Lubin. W końcówce meczu udało im się doprowadzić do wyrównania. - Zremisowaliśmy, ale mogliśmy też przegrać - powiedział portalowi sportoweFakty.pl Patryk Rachwał -> Więcej

Marcin Kikut: Musi paść trochę męskich słów (SportoweFakty.pl)

- Nie zagraliśmy dobrego spotkania. o innego było mówione w szatni, a co innego robiliśmy na boisku i mamy o to do siebie duże pretensje - mówi Marcin Kikut, obrońca Lecha Poznań, po zwycięstwie nad Odrą Wodzisław -> Więcej

POZOSTAŁE

Bundesliga: Porażka Schalke w hicie kolejki, niesamowity finisz Hoffenheim (SportoweFakty.pl)

W najciekawszym pojedynku 6. serii spotkań, VfL Wolfsburg pokonał zespół Schalke 2:1. Niezwykłej sztuki dokonali zawodnicy Hoffenheim, którzy zdobywając trzy bramki w przeciągu czterech ostatnich minut, odnieśli zwycięstwo nad Borussią M'Gladbach -> Więcej

Grasz na Cyprze - nie grasz w kadrze - rozmowa z Łukaszem Sosinem, piłkarzem Anorthosisu Famagusta (SportoweFakty.pl)

- Jeśli chodzi o reprezentację, to czuję niedosyt. Niezależnie od formy, prezentowanej na Cyprze, byłem pomijany przez selekcjonerów - żali się w rozmowie z nami Łukasz Sosin -> Więcej

3. kolejka Primera Division: Barca nadal w gazie (SportoweFakty.pl)

Gracze FC Barcelony po raz kolejny pewnie pokonali rywala. Tym razem mistrzowie Hiszpanii wygrali z Atletico Madryt 5:2. Ponadto zwycięstwa zaliczyły ekipy Espanyolu Barcelona, Racingu Santander, Realu Mallorca oraz Sevilli -> Więcej

Były trener Olympique Marsylia w areszcie (Polska Agencja Prasowa)

Były trener piłkarzy Olympique Marsylia, 56-letni Rolland Courbis trafił do aresztu. Do zatrzymania doszło po sobotnim meczu francuskiej ekstraklasy pomiędzy Olympique i Montpellier (4:2). Grożą mu dwa lata więzienia -> Więcej

Niedziela w Serie A: Zadowolony Ferrara, Kjaer chce zostać w Palermo (włoskie media)

Kjaer nie chce zmieniać otoczenia, Marchisio cieszy się ze zdobytej bramki, Buffon twierdzi, że Juventus nie może osiąść na laurach, Lavezzi jest rozczarowany po remisie z Udinese, a Roma zagra bez Brighiego -> Więcej

Niedziela w Premier League: Terry chce być menedżerem Chelsea, zawodnik Barcelony w MC? (brytyjskie media)

Obrońca Chelsea Londyn John Terry powiedział, że chciałby w przyszłości zostać menedżerem The Blues. Z kolei Manchester City będzie chciał pozyskać zimą jednego z piłkarzy FC Barcelony -> Więcej

Młoda Ekstraklasa: Ruch awansował na 1. miejsce (SportoweFakty.pl)

Siedem bramek padło w trzech niedzielnych meczach 7. kolejki Młodej Ekstraklasy. W Wodzisławiu Śląskim i Białymstoku odnotowano remisy, natomiast pod Wawelem Ruch wygrał z Cracovią -> Więcej

Premier League: Nieziemskie derby Manchesteru! (SportoweFakty.pl)

Siedem goli, dwie bramki w 90. minucie i wynik 4:3 dla Manchesteru United - to bilans niedzielnych derbów w angielskiej Premier League. Manchester City dzielnie walczył, ale ostatecznie przegrał i nie wywiózł z Old Trafford ani jednego punktu -> Więcej