Mierzejewski wrócił do formy. Pierwszy gol i asysta w nowym klubie

Adam Mierzejewski pokazał klasę w lidze chińskiej. Nowy zawodnik Henan Songshan Longmen wypracował dwie bramki, a jego zespół rozbił Shandong Luneng 4:1.

Rafał Szymański
Adrian Mierzejewski Instagram / Adrian Mierzejewski / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski
Gospodarze szybko przeszli do ofensywy, bo już w piątej minucie meczu Henrique Dourado znalazł sposób na bramkarza Shandong Luneng. Chwilę później do remisu doprowadził Jin Jingdao.

Adrian Mierzejewski grał od początku spotkania i w 24. minucie zaznaczył swoją obecność ma murawie. Ofensywny pomocnik fantastycznie zagrał zewnętrzną częścią stopy do Fernando Karangi, który stanął oko w oko z golkiperem, a następnie trafił do siatki.

Przed końcem pierwszej połowy Mierzejewski sam wpisał się na listę strzelców. Doświadczony piłkarz poszedł za akcją i strzałem z kilkunastu metrów pokonał Daleia Wanga.

Kropkę nad "i" w 79. minucie rywalizacji postawił Karanga. Henan Songshan Longmen wygrał 4:1 na własnym terenie z Shandong Luneng i po dwóch seriach gier zajmuje czwarte miejsce w tabeli chińskiej Super Ligi.

Mierzejewski w kwietniu podpisał kontrakt z klubem do końca 2022 roku. 41-krotny reprezentant Polski w środę zapisał na swoim koncie pierwszą bramkę, a także asystę.

Henan Songshan Longmen - Shandong Luneng 4:1 (3:1)
1:0 - Henrique Dourado 5'
1:1 - Jin Jingdao 17'
2:1 - Fernando Karanga 24'
3:1 - Adrian Mierzejewski 44'
4:1 - Fernando Karanga 79'

Bayern wyśmiany na rynku transferowym. Jego oferta nazwana "obraźliwą"
Szokujący transfer Garetha Bale'a? "50 minut temu mi go zaoferowano"