Dublet Haalanda pozwolił ograć Szwecję. Tym razem bez sensacji z udziałem Gibraltaru

Norwegia pokonała Szwecję 3:2 w meczu 4. kolejki Ligi Narodów po dwóch golach Erlinga Haalanda. Ciekawie było też w Belfaście, gdzie Irlandia Północna odrobiła dwie bramki straty i zremisowała z Cyprem.

Tomasz Galiński
Erling Haaland Getty Images / Jose Breton / Na zdjęciu: Erling Haaland
Niedzielne granie w Lidze Narodów rozpoczęło się w Belfaście. Irlandia Północna przegrywała z Cyprem już 0:2, ale gospodarze zagrali bardzo ambitnie, najpierw strzelili gola kontaktowego, a w niezwykle emocjonującym doliczonym czasie doprowadzili do remisu. Mieli też szanse, by zgarnąć pełną pulę. Ich przewaga rosła z minuty na minutę, jednak nie udało się udokumentować po raz trzeci.

Później odbyły się trzy spotkania. Macedonia Północna bez żadnych problemów ograła Gibraltar, który parę dni temu sensacyjnie zremisował z Bułgarią. W 46. minucie na murawę wszedł pomocnik Wisły Kraków Enis Fazlagić. Co do Bułgarów - tym razem zaprezentowali się lepiej, gdyż zremisowali bezbramkowo z Gruzją. Całe spotkanie rozegrał zawodnik Stali Mielec Bożidar Czorbadżijski.

W reprezentacji Gruzji wystąpił pomocnik Lecha Poznań Nika Kwekweskiri, a także były zawodnik Śląska Wrocław i Pogoni Szczecin Lasza Dwali. W drugiej połowie na boisku zameldował się Heorhij Citaiszwili, który w minionym sezonie grał dla Wisły Kraków.

Poza kadrą znalazł się Walerian Gwilia z Rakowa Częstochowa, z kolei Otar Kakabadze z Cracovii cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

W najbardziej emocjonującym meczu Norwegia pokonała Szwecję 3:2 m.in. po dwóch bramkach swojej największej obecnie gwiazdy - Erlinga Haalanda. Do 59. minuty w spotkaniu brał udział Jesper Karlstrom z Lecha.

Norwegia - Szwecja 3:2 (1:0)
1:0 Erling Haaland 11'
2:0 Erling Haaland (k.) 54'
2:1 Emil Forsberg 62'
3:1 Alexander Sorloth 77'
3:2 Viktor Gyokeres 90+5'

Gruzja - Bułgaria 0:0

Macedonia Północna - Gibraltar 4:0 (3:0)