FC Barcelona ma za sobą pierwszy sparing przed nowym sezonem. Podopieczni Xaviego nie popisali się w starciu z zespołem z IV ligi. Klasowej drużynie nie powinny się zdarzać takie wpadki.

Robert Czykiel
FC Barcelona w sparingu z UE Olot Getty Images / Eric Alonso / Na zdjęciu: FC Barcelona w sparingu z UE Olot
FC Barcelona wciąż aktywnie działa na rynku transferowym i nie wiadomo, jak ostatecznie będzie wyglądać skład w nowym sezonie. W tej chwili wszyscy żyją przede wszystkim transferem Roberta Lewandowskiego, ale wciąż nie ma porozumienia i Polak musiał rozpocząć treningi w Bayernie Monachium.

"Duma Katalonii" także już przygotowuje się do nowego sezonu. W środę 13 lipca drużyna prowadzona przez Xaviego rozegrała pierwszy sparing. Kibice liczyli na łatwe zwycięstwo, bo rywalem był UE Olot, który na co dzień występuje... w IV lidze hiszpańskiej.

Barca jednak wszystkich negatywnie zaskoczyła. Słynny klub tylko zremisował 1:1. W 28. minucie gola dla Katalończyków strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, ale IV-ligowcy doprowadzili do wyrównania w 44. minucie za sprawą Eloia Amagata, który wykorzystał rzut karny.

"Kibice w Olot mieli więcej radości, mogąc zobaczyć swoją drużynę w starciu z Barceloną, niż ze względu na to, co oba zespoły pokazały na boisku. Mecz zakończył się remisem, ale wynik nie był najważniejszy. Mecz pozostawił kilka ekscytujących szczegółów, takich jak debiut Pablo Torre, który pokazał jakość, a także ponowne spotkanie Ansu Fatiego i Pedriego na boisku" - czytamy w "Sporcie".

Potencjalnie nowy klub Lewandowskiego wprawdzie grał w mocno eksperymentalnym składzie i bez niektórych gwiazd, ale to i tak nie tłumaczy wstydliwej wpadki.

Skład Barcelony w I połowie: Marc-Andre ter Stegen - Sergino Dest, Arnau Casas, Mika Marmol, Alex Valle - Franck Kessie, Nico Gonzalez, Pablo Torre - Ilias Akhomach, Pierre-Emerick Aubameyang, Ez Abde.

Skład Barcelony w II połowie: Inaki Pena - Marc Casado, Arnau Casas, Chadi Riad, Alex Balde - Antonio Aranda, Miralem Pjanic, Pedri - Alex Collado, Ansu Fati, Alex Valle.