Zamieszki i zły wynik. Nieudany powrót Polonii Warszawa

Polonia Warszawa rozegrała pierwszy mecz po awansie do eWinner II ligi. Został on przerwany na pół godziny z powodu awantury na stadionie. Po wznowieniu Czarne Koszule musiały pogodzić się z porażką 1:2.

Adam Pazio WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Adam Pazio
Polonia miała tydzień więcej niż większość klubów na przygotowanie się do inauguracji sezonu. Tego czasu i tak było niewiele, ponieważ trzecioligowcy długo rozstrzygali między sobą sprawę awansu. Pierwszym przeciwnikiem był regionalny konkurent Pogoń Siedlce i strzelił on gola na 1:0 beniaminkowi w 35. minucie.

Krótko po zmianie wyniku, sędzia zarządził zejście piłkarzy do szatni. To konsekwencja zamieszek poza boiskiem. Przyjezdni opuścili sektor gości, wyszli im naprzeciw gospodarze. Doszło do bójki i około pół godziny zajęło oczekiwanie na wznowienie gry.

Kiedy piłkarze powrócili na boisko, nadal lepsza była Pogoń Siedlce. Na najważniejszego piłkarza meczu wyrósł Damian Nowak, który skompletował dublet. Polonia próbowała odrabiać stratę, ale było ją stać jedynie na gola na 1:2 Krystiana Pieczary.

Inny beniaminek Kotwica Kołobrzeg rozegrał mecz na wyjeździe ze Śląskiem II Wrocław. Stadion przy Oporowskiej nie kojarzy się dobrze kibicom w województwie zachodniopomorskim, ponieważ tam stał się faktem spadek poprzedniego drugoligowca z tego regionu Błękitnych Stargard. Kotwica poradziła sobie zdecydowanie lepiej i wygrała 2:0 dzięki strzałom Grzegorza Goncerza. Beniaminek grał przez prawie całą drugą połowę w osłabieniu, a mimo to po raz drugi w sezonie nie stracił gola. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Sebastian Murawski.

KKS 1925 Kalisz rozpoczął sezon wygranym 3:1 meczem u siebie z Garbarnią Kraków. Po nierównym początku, przejął kontrolę nad wydarzeniami. W 25. minucie podopieczni Bartosza Tarachulskiego zdobyli prowadzenie strzałem głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Michała Boreckiego. W pierwszej połowie raz zapachniało wyrównaniem, ale w pobliżu linii interweniował obrońca. W drugiej połowie KKS zdobył dwa gole po dośrodkowaniach Adriana Łuszkiewicza z rzutów rożnych, na co Garbarnia odpowiedziała tylko jednym strzałem do bramki.

Takim samym wynikiem 3:1 zakończył się mecz Wisły Puławy z Hutnikiem Kraków. Gospodarze oddali wszystkie uderzenia do bramki w pierwszej połowie, a Hutnik został znokautowany podobnie jak w poprzednim spotkaniu sam znokautował Lecha II Poznań.

Na zakończenie dnia zmierzyli się Motor Lublin z Olimpią Elbląg. Gospodarze nie zdominowali przeciwnika w pierwszej połowie, ale byli cierpliwi. W 55. minucie Michał Żebrakowski doczekał się szansy na strzelenie gola i otworzył wynik. Olimpia nie pozwoliła dowieźć przewagi gospodarzom. W 89. minucie do remisu 1:1 doprowadził nieco niespodziewanie zmiennik Marcin Rajch.

2. kolejka eWinner II ligi:

Pogoń Siedlce - Polonia Warszawa 2:1 (1:0)
1:0 - Damian Nowak 35'
2:0 - Damian Nowak 45'
2:1 - Krystian Pieczara 57'

Śląsk II Wrocław - Kotwica Kołobrzeg 0:2 (0:1)
0:1 - Grzegorz Goncerz (k.) 14'
0:2 - Grzegorz Goncerz 65'

KKS 1925 Kalisz - Garbarnia Kraków 3:1 (1:0)

3:1 - Michał Zięba 52'

Motor Lublin - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0) 1:0 - Michał Żebrakowski 55' 1:1 - Marcin Rajch 89'

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Warszawa utrzyma się w tym sezonie w eWinner II lidze?