Duże niespodzianki w Pucharze Niemiec. Kamiński bliski szczęścia w debiucie

VfL Wolfsburg z trudem wyeliminował Carl Zeiss Jena (1:0). Jakub Kamiński mógł zdobyć bramkę w swoim pierwszym meczu, lecz bramkarz obronił jego strzał. Adrian Gryszkiewicz zadebiutował w SC Paderborn 07, które zdemolowało Einheit Wernigerode (10:0).

Rafał Szymański
Jakub Kamiński Getty Images / Ronny Hartmann / Na zdjęciu: Jakub Kamiński
Jakub Kamiński rozpoczął mecz wśród rezerwowych i w 65. minucie podniósł się z ławki. Chwilę po wejściu na boisko Polak wbiegł w pole karne, po czym oddał strzał głową. Golkiper trzecioligowca popisał się jednak świetną interwencją. W doliczonym czasie jedyną bramkę zdobył Omar Marmoush i wprowadził VfL Wolfsburg do 2. rundy Pucharu Niemiec. Bartosz Białek obejrzał całe spotkanie z ławki.

- Łatwo nie było, wygrywamy 1:0. Graliśmy z czwartą ligą i naprawdę trudne warunki nam postawili. Ważne, że przechodzimy do kolejnej rundy. Jest to nasz pierwszy mecz. Cieszę się, że też dostałem szansę, miałem nawet okazję w drugim kontakcie do strzelenia bramki. Nie udało się. Na pewno pozytywny bodziec dałem drużynie i za tydzień gramy w Bundeslidze - mówił Kamiński przed kamerami "Łączy nas piłka".

SC Paderborn 07 urządziło sobie trening strzelecki w meczu pucharowym z Einheit Wernigerode. Spotkanie z piątoligowcem zakończyło się wynikiem 10:0, a Marvin Pleringer cztery razy wpisał się na listę strzelców. To był dzień debiutów. W 62. minucie trener gości wpuścił Adriana Gryszkiewicza.

Jedną z większych niespodzianek była porażka Bayeru 04 Leverkusen z trzecioligowym SV 07 Elversberg (3:4). 1.FC Koeln też pożegnało się z Pucharem Niemiec. Pucharowicz przegrał z SSV Jahn Regensburg po serii rzutów karnych.

Carl Zeiss Jena - VfL Wolfsburg 0:1 (0:0)
0:1 - Omar Marmoush 90+2'

Einheit Wernigerode - SC Paderborn 07 0:10 (0:3)
0:10 - Marvin Pleringer 90+1'

SV 07 Elversberg - Bayer 04 Leverkusen 4:3 (3:2)

2:2 - Dejan Ljubcić 63'

Hiszpanka porównała Lewandowskiego do byłej gwiazdy Barcelony. "Ma to samo spojrzenie"

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)