Ruszyła Ligue 1. Pierwsze punkty zdobyte

Dużo działo się szczególnie w pierwszej połowie na inaugurację Ligue 1. Padły trzy gole, sędzia pokazał czerwoną kartkę dwóm piłkarzom. Olympique Lyon odniósł zwycięstwo 2:1 z AC Ajaccio.

piłkarze Olympique Lyon Getty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Na zdjęciu: piłkarze Olympique Lyon
Benoit Bastien rozpoczął mecz i sezon Ligue 1 w piątek o godzinie 21. Od początku nie brakowało wrażeń, a Olympique Lyon nie ułatwił wejścia do elity piłkarzom z Korsyki. Po 21 minutach gospodarze prowadzili 2:0, a kluczowym graczem był Alexandre Lacazette. Były napastnik Arsenalu uczestniczył w ładnej akcji bramkowej zakończonej strzałem Tete. Następnie zdobył drugiego gola z rzutu karnego.

Zanosiło się na proste spotkanie dla faworyta, ale jego podstawowy bramkarz skomplikował mu zadanie. W 31. minucie Anthony Lopes zobaczył czerwoną kartkę i sprokurował rzut karny dla Ajaccio. Thomas Mangani pokonał wprowadzonego z ławki rezerwowych Remy'ego Riou i goście zdobyli gola na 1:2. Ich problem polegał jednak na tym, że w czasie doliczonym do pierwszej połowy stracili przewagę liczebną. Romain Hamouma zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Tym samym w drugiej połowie trwała rywalizacja dziesięciu na dziesięciu i nie była ona już równie interesująca. Ajaccio goniło wynik i miało szansę na doprowadzenie do remisu. Riad Nouri próbował przelobować bramkarza po podaniu prostopadłym Vincenta Marchettiego, ale świetnie interweniował rezerwowy bramkarz Olympique'u. Z kolei gospodarze mogli odzyskać dwubramkowe prowadzenie, gdyby Bradley Barcola strzelił celnie na zakończenie rajdu.

Olympique Lyon - AC Ajaccio 2:1 (2:1)
1:0 - Tete 12'
2:0 - Alexandre Lacazette (k.) 21'
2:1 - Thomas Mangani (k.) 31'

Lyon: Anthony Lopes – Malo Gusto, Thiago Mendes, Castello Lukeba, Nicolas Tagliafico - Tete (89' Rayan Cherki), Houssem Aouar (30' Remy Riou), Johann Lepenant, Lucas Paqueta (75' Corentin Tolisso), Karl Toko Ekambi (75' Bradley Barcola) - Alexandre Lacazette

Ajaccio: Benjamin Leroy - Mickael Alphonse, Oumar Gonzalez, Cedric Avinel (71' Bevic Moussiti-Oko), Ismael Diallo - Riad Nouri (71' Yanis Cimignani), Vincent Marchetti (89' Mathieu Coutadeur), Thomas Mangani (89' Qazim Laci), Mounaim El Idrissy - Romain Hamouma, Cyrille Bayala (71' Kevin Spadanuda)

Żółte kartki: Lacazette (Lyon) oraz Avinel, Hamouma, El Idrissy, Diallo, Spadanuda (Ajaccio)

Czerwone kartki: Anthony Lopes (Lyon) /26' - za faul/ oraz Romain Hamouma (Ajaccio) /45' - za drugą żółtą/