Bolesna ostatnia akcja dla Arki Gdynia

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza ponownie nie rozegrali dobrego meczu na własnym stadionie i stracili punkty w doliczonym czasie. Tym razem na finiszu padł gol na 2:1 dla Odry Opole.

Marcus da Silva (z numerem 8) Getty Images / Mateusz Slodkowski / Na zdjęciu: Marcus da Silva (z numerem 8)
W poprzednim sezonie oba kluby odpadły na przedostatnim etapie gry o awans do PKO Ekstraklasy. W półfinale baraży Arka przegrała z Chrobrym Głogów, a Odra nie poradziła sobie z późniejszym triumfatorem Koroną Kielce. Przed niedzielnym meczem w strefie barażowej nie było ani jednych, ani drugich. Bliżej do najlepszej szóstki w tabeli miał gdyński zespół, który na dodatek dysponował atutem własnego boiska.

Drużyna z Gdyni zaatakowała jako pierwsza, ale uderzenia Huberta Adamczyka były niecelne, a Martin Dobrotka, mimo znakomitej pozycji, nie przymierzył do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pierwszy strzał celny oddała Odra i Kacper Krzepisz odbił piłkę na słupek po próbie Konrada Nowaka.

Przez pół godziny Arka oddała ponad 10 strzałów, ale dopiero w 40. minucie było celne uderzenie Huberta Adamczyka. Dominik Kalinowski nie przepuścił piłki do bramki i na duże emocje trzeba było poczekać do drugiej części spotkania.

Odra nabrała odwagi i w 55. minucie miała dużą szansę na zdobycie prowadzenia. Maciej Urbańczyk nie pokonał jednak Kacpra Krzepisza z rzutu karnego. W tym przypadku zadziałała zasada: co się odwlecze, to nie uciecze i w 65. minucie Mateusz Kamiński dał prowadzenie 1:0 gościom sprytnym strzałem po dośrodkowaniu Macieja Makuszewskiego.

Na pierwszego gola gospodarze jeszcze żwawo odpowiedzieli. W 70. minucie aktywny Hubert Adamczyk strzelił na 1:1 kończąc odrobinę szczęśliwą akcję indywidualną. Później Arka postraszyła uderzeniem Janusza Gola w słupek, ale skuteczniejsza na finiszu okazała się Odra. W doliczonym czasie Michał Klec zapewnił jej zwycięstwo 2:1 świetnym uderzeniem z powietrza.

Arka Gdynia - Odra Opole 1:2 (0:0)
0:1 - Mateusz Kamiński 65'
1:1 - Hubert Adamczyk 70'
1:2 - Michał Klec 90'

W 55. minucie Maciej Urbańczyk (Odra) nie wykorzystał rzutu karnego. Kacper Krzepisz obronił.

Arka: Kacper Krzepisz - Martin Dobrotka, Michał Marcjanik, Bartosz Rymaniak, Sebastian Milewski (68' Christian Aleman), Janusz Gol, Mateusz Stępień (58' Jerzy Tomal), Marcel Ziemann, Omran Haydary, Hubert Adamczyk, Karol Czubak

Odra: Dominik Kalinowski - Łukasz Kędziora, Mateusz Kamiński, Maksymilian Tkocz, Mateusz Spychała, Jakub Szrek, Maciej Urbańczyk (67' Rafał Niziołek), Oskar Paprzycki (82' Michal Klec), Szymon Łapiński (58' Maciej Makuszewski), Konrad Nowak (66' Tomas Mikinic), Dawid Czapliński (82' Bartosz Guzdek)

Żółte kartki: Adamczyk, Gol (Arka) oraz Nowak, Czapliński (Odra)

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)