Gol sezonu? Polscy komentatorzy w szoku

Lazio Rzym pokonało Inter Mediolan 3:1. Ozdobą spotkania było trafienie Luisa Alberto, które wyprowadziło zespół ze stolicy Włoch na prowadzenie. - Zatkało mnie - powiedział komentator Eleven Sports.

Łukasz Witczyk
gol Luisa Alberto Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Luisa Alberto
Faworytem spotkania był Inter Mediolan, który nie ukrywa swoich wysokich aspiracji. Jednak w Rzymie górą było Lazio. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy w 40. minucie objęli prowadzenie po golu Felipe Andersona. Do przerwy więcej bramek nie padło.

Po wznowieniu gry szybko wyrównali gracze Interu, a wszystko dzięki Lautaro Martinezowi. To było jednak wszystko, co potrafili zrobić w piątkowy wieczór piłkarze z Mediolanu.

Później do głosu doszli gracze Lazio. W 75. minucie rzymian na prowadzenie wyprowadził Luis Alberto, który wykorzystał dogranie Pedro. Huknął z ponad dwudziestu metrów i trafił prosto w okienko bramki. Golkiper Interu nie miał nic do powiedzenia.

- Zatkało mnie - powiedział komentator Eleven Sports. - Ależ uderzył, co za bramka! Jeszcze przed chwilą powiedziałem, że nie jest widoczny w ofensywie - dodał. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.