19 minut i 3 gole Haalanda! Zobacz popis Norwega

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: Erling Haaland strzela gola w meczu z Crystal Palace

Erling Haaland po transferze do Anglii błyskawicznie zaaklimatyzował się w Premier League. W meczu Manchester City - Crystal Palace (4:2) zapisał na koncie aż trzy trafienia. Bramka numer dwa Norwega to majstersztyk drużyny Pepa Guardioli. Zobacz!

Manchesterowi City kompletnie nie wyszła pierwsza połowa meczu Premier League z Crystal Palace. Podopieczni Pepa Guardioli przegrywali po 45 minutach 0:2 (po samobójczym golu Johna Stonesa oraz bramce Joachima Andersena).

Jednak po przerwie zobaczyliśmy zupełnie inną wersję "Citizens". Gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Na 1:2 trafił Bernardo Silva, a potem w roli głównej wystąpił Erling Haaland.

Norweg w ciągu 19 minut skompletował hat-tricka, odwracając losy spotkania - na 4:2 dla Manchesteru City! Najpierw popisał się celną "główką", później wykończył fenomenalną akcję zespołu (po rzucie rożnym piłka szła jak po sznurku), a w 81. minucie ustalił wynik meczu, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem Crystal Palace.

To pierwszy hat-trick Haalanda w Premier League - i jego bramki nr 4, 5 oraz 6 w tym sezonie. Norweski napastnik otwiera klasyfikację snajperów, wyprzedzając o dwa trafienia Rodrigo z Leeds.

Zobacz hat-trick Haalanda w meczu z Crystal Palace

Czytaj także: Historyczny mecz Liverpoolu. Podopieczni Kloppa strzelali jak na zawołanie [WIDEO] Czytaj także: "Może zastąpić Lewandowskiego". Legenda wskazała piłkarza Bayernu

Czy Erling Haaland będzie królem strzelców Premier League w sezonie 2022/23?