Co za forma! Mierzejewski bohaterem meczu

Adrian Mierzejewski potwierdził swoją wysoką formę w wygranym 2:1 spotkaniu z Guangzhou FC. Gracz Henan Songshan Longmen miał udział przy obu bramkach miejscowych.

Rafał Szymański
Adrian Mierzejewski Instagram / Adrian Mierzejewski / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski
Zespół gospodarzy był uznawany za zdecydowanego faworyta i w 26. minucie udokumentował swoją przewagę. Arbiter podyktował rzut karny dla Henan Songshan Longmen, do strzału wyznaczony został Adrian Mierzejewski. Ofensywny pomocnik bardzo mocno uderzył w sam środek bramki, czym zmylił golkipera rywali.

Polski piłkarz odegrał ważną rolę także przy drugim trafieniu miejscowych. Cztery minuty po zmianie stron Mierzejewski precyzyjnie dośrodkował z narożnika boiska do Yanga Shuaia, który strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Nadzieję gościom przywrócił Jie Ling. W 77. minucie napastnik przedostał się w pole karne i bez żadnego trudu wykończył akcję.

W 15. kolejce Henan Songshan Longmen pokonał Guangzhou FC 2:1. Zespół Polaka zajmuje obecnie trzecią pozycję w tabeli ligi chińskiej.

35-latek jest w znakomitej dyspozycji. Po niedzielnym spotkaniu Mierzejewski ma na koncie dwa gole oraz sześć asyst.

Henan Songshan Longmen - Guangzhou FC 2:1 (1:0)
1:0 - Adrian Mierzejewski (k.) 26'
2:0 - Yang Shuai 49'
2:1 - Jie Ling 77'