Zieliński z trzecią asystą. Precyzyjne zagranie

Piotr Zieliński nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem pomocnik SSC Napoli popisał się świetnym dośrodkowaniem, a jego zespół pokonał Lazio Rzym 2:1.

Rafał Szymański
asysta Zielińskiego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: asysta Zielińskiego
Neapolitańczycy musieli gonić wynik od czwartej minuty gry, gdy Mattia Zaccagni dał radość kibicom na Stadio Olimpico w Rzymie. Przed zmianą stron przyjezdni przeszli do konkretów.

W 38. minucie Piotr Zieliński ustawił sobie piłkę w narożniku boiska, po czym dokładnie dośrodkował w pole karne do kolegi z drużyny. Kim Min-Jae oddał mocny strzał głową i Ivan Provedel z dużym trudem próbował interweniować. Po chwili zastanowienia sędzia uznał, że piłka przekroczyła linię bramkową. Trafienie zostało zapisane na konto Koreańczyka.

Podopieczni Luciano Spallettiego zadali kolejny cios rzymianom w 61. minucie. Komplet punktów SSC Napoli zapewnił niezawodny w tym sezonie Chwicza Kwaracchelia. Rewelacyjny Gruzin uderzył nie do obrony.

Zieliński miał swój udział w zwycięstwie 2:1 z Lazio Rzym. Ofensywny pomocnik SSC Napoli jest w znakomitej dyspozycji przed wrześniowym zgrupowaniem drużyny narodowej. Kadrowicz udowadnia, że zasługuje na miejsce w wyjściowej "jedenastce". Jego dorobek w bieżących rozgrywkach Serie A to bramka i trzy asysty w pięciu występach.

Arkadiusz Milik po meczu zwrócił się do kibiców. "Jest mi przykro"