Efektowne przełamanie Arki Gdynia. Wynik zdumiewał

Gdynianie ruszyli do ataku od początku meczu i pokonali GKS Tychy aż 5:0. Najważniejszymi graczami Arki byli Omran Haydary oraz Karol Czubak, którzy oddali dwa strzały do bramki.

piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Arka zagrała z powodzeniem o pierwsze w sezonie zwycięstwo na własnym stadionie. We wcześniejszych meczach zawodziła jako gospodarz. Do niepowodzeń w lidze dołożyła w czwartek porażkę w Pucharze Polski. Po bezbramkowych 120 minutach, podopieczni Ryszarda Tarasiewicza strzelali w konkursie rzutów karnych gorzej niż Górnik Łęczna.

Najważniejszymi piłkarzami meczu byli Omran Haydary i Karol Czubak. W pierwszej połowie Arka zdobyła i powiększyła prowadzenie strzałami Afgańczyka. W 21. minucie Omran Haydary przymierzył na 1:0 po dograniu w pole karne tyszan, a w 23. minucie wykorzystał sytuację sam na sam z Adrianem Kostrzewskim po podaniu Sebastiana Milewskiego. Dwa mocne ciosy kompletnie odebrały gościom animusz.

Później do głosu doszedł Karol Czubak. Napastnik Arki ustalił swoim strzałem wynik pierwszej połowy na 3:0. Nie pozwolił sobie na zmarnowanie okazji po indywidualnym ataku. Kolejnego gola Czubak dorzucił po asyście Mateusza Stępnia, a i młodzieżowiec przyczynił się swoim uderzeniem do zdemolowania Trójkolorowych 5:0. Z przyjezdnych nie było czego zbierać.

GKS rozpoczął sezon źle, ale wydawało się, że nabiera rozpędu pod wodzą trenera Dominika Nowaka i w poprzednich meczach przede wszystkim skutecznie atakował. W niedalekiej przeszłości tyszanie zwyciężali w Gdyni, ale tym razem nie dość, że popełniali karygodne błędy w obronie, to na dodatek nie potrafili strzelić ani jednego gola.

Arka Gdynia - GKS Tychy 5:0 (2:0)
1:0 - Omran Haydary 21'
2:0 - Omran Haydary 23'
3:0 - Karol Czubak 33'
4:0 - Mateusz Stępień 51'
5:0 - Karol Czubak 59'

Arka: Kacper Krzepisz – Bartosz Rymaniak (72' Jerzy Tomal), Martin Dobrotka, Michał Marcjanik, Przemysław Stolc (84' Mateusz Żebrowski), Janusz Gol, Sebastian Milewski (73' Adrian Purzycki), Omran Haydary, Hubert Adamczyk, Mateusz Stępień (84' Kornel Przybotowski), Karol Czubak (80' Mateusz Kuzimski)

GKS: Adrian Kostrzewski - Petr Buchta, Nemanja Nedić, Wiktor Żytek - Krzysztof Machowski (60' Kamil Kargulewicz), Marcin Kozina, Mateusz Czyżycki (46' Dominik Połap), Jan Biegański, Krzysztof Wołkowicz - Patryk Mikita (68' Michał Ploch), Tomas Malec (60' Kamil Szymura)

Żółte kartki: Rymaniak, Czubak (Arka) oraz Wołkowicz, Biegański,Mikita Połap (GKS)

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń)