Trwa niemoc Leicester City. Zwroty akcji i kanonada Brighton

Aż siedem goli obejrzeli kibice na Amex Stadium. Dobrze radzący sobie w tym sezonie Brighton and Hove Albion wygrał z zawodzącym Leicester City 5:2. Lisy są zdecydowanie najgorszym zespołem w Premier League.

Tomasz Galiński
piłkarze Brighton and Hove Albion Getty Images / Robin Jones / Na zdjęciu: piłkarze Brighton and Hove Albion
Wydawało się, że ta sytuacja może ulec zmianie, bo już w 1. minucie meczu na Amex Stadium gola strzelił Kelechi Iheanacho.

Później jednak wszystko zmieniło się o 180 stopni. Zaczęło się od samobójczego trafienia Luke'a Thomasa, a po paru minutach Moises Caicedo dał pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie ekipie Brighton and Hove Albion. Co prawda jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadził Patson Daka, ale kolejne słowa należały do gospodarzy.

Najpierw przyjezdnych ukłuł Leandro Trossard, a dzieła zniszczenia dopełnił Alexis Mac Allister.

Leicester City pozostaje na dnie tabeli Premier League z zaledwie jednym zdobytym punktem. Zdecydowanie lepsze nastroje panują w Brighton, bo zespół ten jest pozytywnym zaskoczeniem początku rozgrywek i plasuje się na czwartej pozycji.

Brighton and Hove Albion - Leicester City 5:2 (2:2)
0:1 Kelechi Iheanacho 1'
1:1 Luke Thomas (s.) 10'
2:1 Moises Caicedo 15'
2:2 Patson Daka 33'
3:2 Leandro Trossard 64'
4:2 Alexis Mac Allister (k.) 71'
5:2 Alexis Mac Allister 90+7'

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Leicester City spadnie z Premier League?