Nawet Ronaldo zaczął bić brawo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: radość Cristiano Ronaldo
Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: radość Cristiano Ronaldo

Manchester United się rozkręca. Ponownie wygrał z zespołem z Big Six. Tym razem jego wyższość musiał uznać Arsenal. Po jednej z akcji Manchesteru kamery uchwyciły Cristiano Ronaldo, który docenił kolegów z zespołu, oklaskując ich grę.

Cristiano Ronaldo w tym sezonie większość czasu spędza na ławce rezerwowych. W trakcie okienka transferowego 37-latek dawał do zrozumienia, że chce odejść z Manchesteru United. Ostatecznie jednak do transferu nie doszło, a legendarny piłkarz musi pogodzić się z tym, że przez kolejne miesiące będzie wciąż zawodnikiem ekipy z Old Trafford.

Mecz z Arsenalem Ronaldo również zaczął na ławce rezerwowych. Choć w tym sezonie już kilkukrotnie dawał do zrozumienia, że nie jest zadowolony ze swojej sytuacji, to tym razem wynagrodził pracę kolegów z zespołu.

W 35. minucie Manchester United wyszedł na prowadzenie 1:0 po składnej akcji, którą wykończył nowy nabytek - Antony. Wcześniej otrzymał doskonałe zagranie od Marcusa Rashforda. Tuż po bramce kamery wychwyciły, jak Cristiano Ronaldo wstaje z ławki i oklaskuje z uśmiechem na twarzy grę Manchesteru.

Bramka na 1:0 była oznaką tego, że gospodarze mogą powalczyć z liderem tabeli o zwycięstwo. W drugiej części spotkania na murawie pojawił się Ronaldo, który w 58. minucie zmienił Antony'ego.

Mimo że Arsenal wyrównał w drugiej połowie stan gry, to ostatnie ciosy wyprowadzili podopieczni Erika ten Haga. Dwa razy piłkę w siatce umieścił Marcus Rashford i tym samym Manchester United triumfował 3:1.