Jest diagnoza pomocnika Lecha Poznań. Wiadomo jak długo nie zagra

Jest diagnoza stanu zdrowia Filipa Marchwińskiego. Pomocnik Lecha Poznań opuści najbliższe mecze, bowiem czeka go przymusowa pauza.

W niedzielnym spotkaniu z Widzewem Łódź (2:0) 20-latek wyszedł w podstawowym składzie "Kolejorza", lecz przebywał na boisku zaledwie kilka minut (został zmieniony przez Joao Amarala). To efekt zderzenia z jednym z rywali, po którym opuścił plac gry na noszach.

Filip Marchwiński na chwilę stracił przytomność i od razu został odwieziony do szpitala. Jak podał oficjalny serwis klubu, lekarze stwierdzili wstrząśnienie mózgu i zawodnik pozostanie na obserwacji do wtorku. Później czeka do 10-dniowa przerwa w treningach. Do zajęć powróci dopiero w przyszłym tygodniu.

To oznacza, że młody pomocnik na pewno opuści wyjazdowe spotkanie 1. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy z Villarrealem, a także późniejszy mecz PKO Ekstraklasy z Pogonią w Szczecinie.

W sezonie 2022/2023 Marchwiński uzbierał dotąd jedenaście występów we wszystkich rozgrywkach. Zdobył jednego gola i dołożył do niego dwie asysty.