Spora niespodzianka w Salzburgu z udziałem Milanu

W spotkaniu 1. kolejki grupy E Ligi Mistrzów 2022/2023 mistrz Włoch, AC Milan, tylko zremisował na wyjeździe z austriackim Red Bullem Salzburg 1:1.

Tomasz Rosiński
piłkarze Red Bull Salzburg PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: piłkarze Red Bull Salzburg
Milan przystępował do wtorkowej rywalizacji w LM w roli faworyta i podbudowany niedawnym zwycięstwem w Serie A z Interem Mediolan, ale ambitny Red Bull zamierzał postawić wyżej notowanemu rywalowi trudne warunki gry.

Od początku spotkania mistrzowie Włoch dłużej utrzymywali się przy piłce, ale praktycznie nic z tego nie wynikało, gdyż w zasadzie nie zagrażali bramce strzeżonej przez Philippa Kohna.

Natomiast gospodarze cierpliwie czekali na swoją okazję do strzelenia gola, która nadarzyła się w 28. minucie starcia. Wówczas Fernando zagrał dobre podanie do Noaha Okafora, a ten znakomicie ograł Pierre'a Kalulu i pewnym uderzeniem pokonał Mike'a Maignana.

Podrażnieni taki obrotem spraw podopieczni Stefano Pioli jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania. Przyjezdni wyszli z szybkim atakiem, zaś w jego końcowej fazie Rafael Leao zagrał piłkę do Alexisa Saelemaekersa, który z około 10 metrów posłał futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron AC Milan wciąż miał przewagę optyczną, jednakże nie potrafił zaskoczyć dobrze dysponowanej defensywy mistrza Austrii.

Najlepszą sytuację do zdobycia bramki w doliczonym czasie gry miał Leao, który trafił w słupek i ostatecznie konfrontacja zakończyła się podziałem punktów.

4 Dinamo Zagrzeb 6 1 1 4 4:11 4

-> Sensacyjna porażka Chelsea na starcie Ligi Mistrzów!
-> Borussia dobrze wystartowała w Lidze Mistrzów. 31-letni debiutant nie zawiódł

Czy AC Milan wygra zmagania w grupie E Ligi Mistrzów 2022/2023?