Zabójcze cztery minuty Manchesteru City! Kapitalne bramki na Etihad (WIDEO)

Borussia Dortmund była blisko sprawienia niespodzianki i zdobycia trzech punktów w wyjazdowym meczu z Manchesterem City. Obywatele odwrócili jednak losy spotkania, zdobywając dwie bramki w końcówce - obie przepięknej urody!

Mateusz Byczkowski
Piękny gol Haalanda Twitter / Piękny gol Haalanda
W środowy wieczór spotkały się zespoły, które sezon 2022/2023 Ligi Mistrzów rozpoczęły od zwycięstw w grupie G. Borussia Dortmund pokonała FC Kopenhagę (3:0), a Manchester City rozgromił na wyjeździe Sevillę (4:0).

Obywatele byli niekwestionowanymi faworytami do zwycięstwa na Etihad Stadium. Goście postawili jednak twarde warunki, a na początku drugiej połowy kibiców zaskoczył Jude Bellingham, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Przez dłuższy czas Manchester City nie potrafił zagrozić bramce przeciwnika. Dopiero w 80. minucie wyrównującego gola strzelił John Stones. Angielski defensor po prostu odpalił bombę sprzed pola karnego.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Erling Haaland, który trafił do siatki w stylu Zlatana Ibrahimovicia. Trzeba zwrócić uwagę, że reprezentant Norwegii nie cieszył się z trafienia, bowiem jeszcze niedawno występował w barwach Borussii Dortmund.

Napastnik Manchesteru City tym samym dogonił Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów tego sezonu. Haaland, Lewandowski oraz Kylian Mbappe współdzielą pozycję lidera (więcej przeczytasz TUTAJ).

Czy Erling Haaland zdobędzie koronę króla strzelców Ligi Mistrzów 2022/2023?