Popis Karola Świderskiego w MLS

Charlotte FC mierzyło się na wyjeździe z Chicago Fire. Goście wygrali 3:2 a wielki udział w tej wiktorii miał Karol Świderski, który popisał się dubletem.

Rafał Sierhej
Karol Świderski gol Twitter / Charlotte FC / Karol Świderski gol
Karol Świderski nieco ponad pół roku temu przeniósł się Grecji do Stanów Zjednoczonych. Zamienił PAOK Saloniki na amerykańskie Charlotte FC. Jak na razie może być z tej decyzji w miarę zadowolony.

Łącznie udało mu się już wystąpić w 27 meczach Major League Soccer. W tym czasie strzelił 10 goli oraz zanotował cztery asysty. Wychodzi więc średnia jednego udziału przy bramce w praktycznie co drugim meczu.

Pojedynek z Chicago Fire nie od początku był jednak udany. Po pierwszej połowie to gospodarze prowadzili pewnie 2:0. Kibice Charlotte liczyli więc na Polaka.

Mowa oczywiście o Karolu Świderskim. Polak rozegrał pełne spotkanie, ale dopiero w 68 minucie dał o sobie znać. Wówczas strzelił gola kontaktowego. To obudził Charlotte.

Goście kilka minut później wyrównali stan rywalizacji. W 90 minucie wszystkie oczy ponownie zwrócone były już na reprezentanta Polski. Świderski wykorzystał okazję i zapewnił drużynie kolejne trzy punkty w tym sezonie.

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"