Mistrz Polski dalej niepokonany. A za nim duża grupa pościgowa

18 bramek zdobytych i 0 straconych - tak prezentuje się bilans piłkarek TME SMS-u Łódź po pięciu kolejkach Ekstraligi w sezonie 2022/2023. W hicie minionej serii gier mistrzynie Polski pokonały Czarnych Antrans Sosnowiec 2:0.

Krzysztof Sędzicki
mecz TME SMS Łódź - Czarni Antrans Sosnowiec WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: mecz TME SMS Łódź - Czarni Antrans Sosnowiec
Łódzki zespół na razie na krajowym podwórku nie ma sobie równych. Po wygranych z AP Orlen Gdańsk, Sportisem KKP Bydgoszcz oraz dwójką beniaminków przyszedł czas na starcie z kandydatem do mistrzostwa z Sosnowca. Jednak w 24. minucie to ekipa trenera Marka Chojnackiego objęła prowadzenie po golu Klaudii Jedlińskiej. Chwilę później Hanna Sas trafiła do bramki TME SMS-u, ale sędzia odgwizdała spalonego. W drugiej połowie wynik meczu na 2:0 dla aktualnych mistrzyń kraju ustaliła Anna Rędzia.

Podrażniony porażką z GKS-em Katowice Górnik Łęczna w piątej kolejce rozbił na wyjeździe Pogoń Szczecin 4:1. Dwa gole zdobyła Klaudia Fabova, a po jednym Anna Zając i Katja Skupień. Dla ekipy z Pomorza Zachodniego bramkę strzeliła Weronika Szymaszek. Z kolei wspominany zespół z Górnego Śląska wygrał u siebie z AP Orlen Gdańsk 1:0, a jedyne trafienie miało miejsce już w szóstej minucie po ładnym strzale w okienko Anny Konkol z linii pola karnego.

Za prowadzącym w tabeli TME SMS-em Łódź, który ma 15 punktów, ustawiła się czterozespołowa grupa pościgowa. Są w niej wspominane drużyny z Łęcznej i Katowic, a także AZS UJ Kraków i Śląsk Wrocław. Przedostatnia z wymienionych ekip pokonała u siebie Sportis KKP Bydgoszcz dzięki golom Katarzyny Daleszczyk i samobójczemu trafieniu Matyldy Bujak, zaś piłkarki z Dolnego Śląska nie dały szans Pogoni Dekpol Tczew rozgramiając ją 5:0. Dwukrotnie do bramki beniaminka trafiały Katarzyna Białoszewska i Natalia Sitarz, a raz z karnego Aleksandra Dudziak.

Drugi z beniaminków - Hydrotruck Radom - wciąż czeka na pierwszy punkt w Ekstralidze. W weekend zespół z Mazowsza uległ w Koninie Medykowi Polomarket 0:3. Na liście strzelczyń dwa razy znalazła się Patrycja Ziemba, a raz Anna Gawrońska po golu z rzutu karnego.