Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ZURAB KURTSIKIDZE / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Gruzji
PAP/EPA / ZURAB KURTSIKIDZE / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Gruzji

W piątkowy wczesny wieczór kolejne dwa zespoły zapewniły sobie awans do wyższej dywizji. Z D do C promocję wywalczyła Estonia, a z C do B Gruzja.

Reprezentacja Gruzji w kolejnej edycji Ligi Narodów zagra w dywizji B.

W piątek drużyna zapewniła sobie awans dzięki wygranej 2:0 nad Macedonią Północną. Przed spotkaniem goście marząc o dogonieniu rywala musieli go pokonać.

Gospodarze już do przerwy prowadzili jedną bramką. W 2. połowie dołożyli kolejne trafienie.

W składzie Gruzinów zagrali Nika Kwekweskiri (Lech), Heorhij Citaiszwili (Lech) i Otar Kakabadze (Cracovia).

Liga Narodów, dywizja C, grupa 4:

Gruzja - Macedonia Północna 2:0 (1:0) 1:0 - Miovski (sam.) 35' 2:0 - Kwaracchelia 64'

[b]

[/b] Liga Narodów, dywizja D, grupa 2:

Od piątku z awansu do dywizji C cieszyć mogą Estończycy, którzy 2:1 pokonali rywala w walce o 1. miejsce - Maltę. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał chwilę przed przerwą zawodnika Piasta Gliwice Rauno Sappinen, który wykorzystał rzut karny. Sześć minut po zmianie stron, grająca w osłabieniu Malta wyrównała również skutecznie egzekwując "jedenastkę". Cztery minuty przed końcem padł gol na wagę wygranej Estonii.

Estonia - Malta 2:1 (1:1)

1:0 - Sappinen (k.) 45 1:1 - Teuma (k.) 51' 2:1 - Anier 86'

Estonia utrzyma się w kolejnej edycji Ligi Narodów w dywizji C?