Lider znowu ucieka. Czerwono w Tarnobrzegu

W eWinner II lidze o zadyszce zapomniał już lider. Kotwica Kołobrzeg wygrała drugie spotkanie z rzędu. Działo się w Tarnobrzegu, Siarka potyczkę z KKS-em Kalisz kończyła w dziewiątkę.

Michał Piegza
piłkarze Kotwicy Kołobrzeg Materiały prasowe / Kotwica Kołobrzeg / Na zdjęciu: piłkarze Kotwicy Kołobrzeg
Lider eWinner II ligi Kotwica nie zatrzymuje się. Drużyna z Kołobrzegu pewnym krokiem zmierza w kierunku Fortuna I ligi.

Po dwóch spotkaniach bez wygranych beniaminek wrócił na zwycięską ścieżkę. Po pokonaniu w zaległym meczu Garbarni 3:0, w sobotę Kotwica 1:0 ograła spadkowicza Górnik Polkowice. Jedyny gol w potyczce padł w 73. minucie.

Ciekawie jest za plecami kołobrzeżan. W piątek dwa punkty zgubiła Polonia Warszawa. Szansy na odrobienie strat do wicelidera nie zmarnowały drużyny KKs-u i Wisły Puławy.

Kaliszanie po nerwowym meczu pokonali w Tarnobrzegu Siarkę. Goście prowadzenie objęli prowadzenie w 8. minucie. W 20. minucie z boiska wyleciał Szymon Lewicki, a w 60. Piotr Pietryga. Grając w dziewięcioosobowym składzie gospodarze w 80. minucie wyrównali. Jednak prowadzenia nie dowieźli do końca. W szóstej minucie doliczonego czasu Jakub Wilczyński zdobył gola na wagę wygranej KKS-u 1925. Z kolei puławianie w miarę pewnie ograli na własnym stadionie Stomil Olsztyn 2:1 i w dorobku mają 24 punkty.

Remis w Lubinie. Zagłębie II długo przegrywało z Olimpią Elbląg, ale w doliczonym czasie, po strzale samobójczym rywali, uratowało punkt. Gole nie padły na Suchych Stawach. Na ławce Hutnika debiutował Bartłomiej Bobla, który przejął drużynę dwa dni temu.

Zagłębie II Lubin - Olimpia Elbląg 1:1 (0:1)
0:1 - Łukasz Sarnowski 29'
1:1 - Michał Kuczałek (sam.) 90'

Hutnik Kraków - Pogoń Siedlce 0:0

Kotwica Kołobrzeg - Górnik Polkowice 1:0 (0:0)
1:0 - Damian Kostkowski 73'

Siarka Tarnobrzeg - KKS 1925 Kalisz 1:2 (0:1)

2:1 - Jakub Tecław (k.) 90+7'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Kotwica Kołobrzeg awansuje do Fortuna I ligi?