Co tam się wydarzyło?! Piorunująca końcówka meczu BVB - Bayern

Do ostatnich sekund meczu Borussia Dortmund walczyła o punkt z Bayernem Monachium. Autorem bramki wyrównującej był Anthony Modeste.

Rafał Szymański
gol Modeste'a WP SportoweFakty / Viaplay / Na zdjęciu: gol Modeste'a
Po 53 minutach rywalizacji wydawało się, że Bayernu Monachium ma wszystko pod kontrolą. Mistrzowie Niemiec mieli dwubramkową przewagę nad Borussia Dortmund o trafieniach Leona Goretzki oraz Leroya Sane.

Nadzieję dortmundczykom w 74. minucie przywrócił Youssoufa Moukoko. Tuż przed końcem regulaminowego czasu Bayern jeszcze bardziej skomplikował sobie sprawę. Za nierozważny faul Kingsley Coman został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

Borussia rzuciła się do szaleńczych ataków. W polu karnym gości pojawił się nawet bramkarz Alexander Meyer.

Gol na 2:2 padł w ostatniej akcji. W 5. minucie doliczonego czasu Nico Schlotterbeck z trudem opanował piłkę, a następnie przerzucił ją w stronę Anthony'ego Modeste'a. Francuz strzałem głową pokonał bezradnego Manuela Neuera. Oliver Kahn kipiał ze złości na trybunach.

Bohaterem Der Klassikera okazał się Modeste, który zapisał na swoim koncie bramkę i asystę. Latem Borussia sprowadziła 34-latka awaryjnie w miejsce niezdolnego do gry Sebastiena Hallera.

Źródło: Viaplay

Trener Legii odmówił odpowiedzi na pytanie dziennikarza. "Powinien pan ją znać"