Zobacz nagłówki niemieckich mediów po tym, co zrobił Lewandowski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Silvestre Szpylma/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Niemieckie media bacznie przyglądały się występowi Roberta Lewandowskiego w pierwszym w jego karierze El Clasico. Oto, co napisały po meczu.

Bild.de: "Benzema upokarza Lewandowskiego"

Real Madryt pokonał FC Barcelonę 3:1 w niedzielnym El Clasico. Robert Lewandowski w takim meczu zagrał po raz pierwszy w karierze i zakończył go z asystą przy jedynej bramce Barcelony.

"Benzema upokarza Lewandowskiego" - napisali w tytule dziennikarze bild.de. "Debiut w klasyku nie mógł być gorszy" - dodali dziennikarze.

Niemiecki portal zwrócił szczególną uwagę na Karima Benzemę, który w 12. minucie otworzył wynik meczu. A w poniedziałek najprawdopodobniej odbierze Złotą Piłkę. "Jak na ironię, zrobił to na dzień przed wręczeniem nagród" - napisali.

sport1.de: "Lewy czaruje, Real świętuje"

Nieco łagodniejsi w ocenie Lewandowskiego byli dziennikarze portalu sport1.de. Dostrzegli oni przede wszystkim przepiękną asystę, jaką Polak popisał się przy jedynej bramce FC Barcelony (zobacz). "Lewy czaruje, Real świętuje" - napisali w podsumowaniu niedzielnego meczu.

Dziennikarze nie zapomnieli wytknąć jednak napastnikowi doskonałej sytuacji, zmarnowanej w pierwszej połowie rywalizacji. "Polak sromotnie zmarnował jedyną, naprawdę dużą szansę w pierwszej połowie, kiedy z dwóch metrów strzelił ponad bramką" - czytamy.

Czytaj również: Krótka przerwa FC Barcelony. Zobacz, kiedy kolejny mecz

spiegel.de: "Lewandowski nieszkodliwy"

Dziennikarze spiegel.de również przypomnieli doskonałą sytuację, jakiej nie zdołał wykorzystać Lewandowski. Wspomnieli zarazem, że Polak "był nieszkodliwy" przeciwko Realowi Madryt.

"W Hiszpanii Robert Lewandowski jest najlepszym strzelcem od czasu przejścia do FC Barcelony. W meczu z Realem Madryt napastnik miał tylko jedną dużą szansę - i przestrzelił z kilku metrów" - podsumowano.

tz.de: "Robert Lewandowski i FC Barcelona nie mają się dobrze"

"Robert Lewandowski i FC Barcelona nie mają się dobrze" - napisali z kolei dziennikarze portalu tz.de. Nawiązali do tego, że niedawno Katalończycy niemal pozbawili się szans na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, a teraz przegrali El Clasico z Realem Madryt.

Portal przypomniał także sytuacje z ostatnich minut meczu, kiedy "Lewy" padł w polu karnym i domagał się podyktowania rzutu karnego. "Robert Lewandowski żądał rzutu karnego, ale go nie dostał".

Na koniec dziennikarze przypomnieli jeszcze jedną kwestię - już 26 października Lewandowski i spółka zagrają z Bayernem Monachium w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów. To może być kolejny trudny mecz dla Katalończyków.