Piękna asysta Alissona i wykończenie Salaha. Tak padł decydujący gol w szlagierze [WIDEO]

Duet Alisson - Mohamed Salah wypracował decydującą bramkę w hicie Premier League. Liverpool niespodziewanie zwyciężył 1:0 z Manchesterem City.

Rafał Szymański
asysta Alissona Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: asysta Alissona
Liverpool FC był w dołku przed spotkaniem z Manchesterem City. W tym sezonie Premier League podopieczni Juergena Kloppa wygrali zaledwie dwa z czterech meczów, a mimo to niedzielna rywalizacja zapowiadała się pasjonująco.

Nie brakowało emocji. W 53. minucie piłkę do siatki skierował Phil Foden, jednak jego radość była przedwczesna. Sędzia Anthony Taylor dopatrzył się faulu i ostatecznie nie uznał gola reprezentanta Anglii.

"The Reds" stwarzali sobie mniej sytuacji, ale byli zabójczo skuteczni. W 75. minucie Alisson złapał piłkę po zagraniu Kevina De Bruyne z rzutu wolnego, następnie wybił ją w kierunku wychodzącego na pozycję Mohameda Salaha.

Egipcjanin załatwił sprawę. Salah z łatwością ograł Joao Cancelo, stanął oko w oko z bramkarzem i podcinką zapewnił zwycięstwo Liverpoolowi. Ekipa Juergena Kloppa sprawiła sporą niespodziankę na Anfield.

Alisson zachował czyste konto i w dodatku miał duży udział przy decydującej bramce. Od 2018 roku Brazylijczyk reprezentuje barwy Liverpoolu. Co ciekawe, Brazylijczyk po przeprowadzce na Wyspy Brytyjskie strzelił jednego gola i zanotował już trzy asysty.

Źródło: Viaplay