Wyraźna wygrana drugoligowca w Fortuna Pucharze Polski

Trzech drugoligowców zagra w najlepszej szesnastce Fortuna Pucharu Polski. Po KKS-ie 1925 Kalisz i Motorze Lublin awansowała Pogoń Siedlce. Drużyna z Mazowsza pokonała 3:1 Chrobrego Głogów.

Cezary Demianiuk WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Cezary Demianiuk
Oba kluby mogły być zadowolone z losowania Fortuna Pucharu Polski i po poznaniu przeciwnika odważnie celowały w awans do najlepszej szesnastki. Drugoligowiec z Siedlec dysponował atutem własnego stadionu w rywalizacji z pierwszoligowcem z Głogowa.

Pogoń zaatakowała skutecznie w pierwszej połowie i zdobyła dwubramkowe prowadzenie. Uderzenia do siatki oddali jej napastnicy Damian Nowak oraz Cezary Demianiuk. W obronie Chrobrego grali doświadczeni piłkarze, ale nie potrafili oni zatrzymać atakujących z Siedlec.

Chrobry próbował gonić przeciwnika. Na Twitterze klubu pojawiło się hasło "na szczęście w tym sezonie nie z takich opresji ten zespół wychodził". Trener Marek Gołębiewski zdecydował się wręcz na brawurowe posunięcie w przerwie i dokonał czterech zmian w składzie. Na boisku pojawili się Robert Mandrysz, Mateusz Bochnak, Sebastian Steblecki i Miłosz Jóźwiak.

Chrobry odpowiedział przez godzinę tylko jednym strzałem celnym na pięć takich prób gospodarzy. Później nie był groźniejszy, a po golu Damiana Nowaka na 3:0 w 80. minucie było jasne, że zaskoczenie stanie się faktem. Pogoń odniosła przekonujące zwycięstwo i nie zmienia tego pożegnalny gol na 1:3 Sebastiana Stebleckiego z rzutu karnego w doliczonym czasie.

Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 3:1 (2:0)
1:0 - Damian Nowak 15'
2:0 - Cezary Demianiuk 25'
3:0 - Damian Nowak 80'
3:1 - Sebastian Steblecki (k.) 90'

Pogoń: Jakub Kowynia – Maciej Kołoczek, Tomasz Lewandowski, Michał Rutkowski, Nikodem Fiedosewicz, Bartosz Wicenciak (84' Marcel Grochowski), Kamil Włodyka (74' Damian Szuprytowski), Jakub Sinior, Cezary Bujalski (74' Marcio Marcinho), Damian Nowak (88' Szymon Mucha), Cezary Demianiuk

Chrobry: Damian Węglarz – Jakub Kuzdra, Michał Michalec, Oliver Praznovsky (46' Robert Mandrysz), Artur Bogusz, Dawid Hanc (46' Miłosz Jóźwiak), Patryk Mucha, Mateusz Machaj (71' Mavroudis Bougaidis), Patryk Kusztal (46' Mateusz Bochnak), Kamil Wojtyra (46' Sebastian Steblecki), Rafał Wolsztyński

Żółte kartki: Sinior, Demianiuk, Lewandowski, Włodyka, Rutkowski (Pogoń) oraz Machaj, Praznovsky, Mucha (Chrobry)

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)

Czy Pogoń Siedlce zakończy rundę jesienną w górnej połowie tabeli eWinner II ligi?