Lewandowski dokonał tego jako pierwszy w sezonie. Co za liczby Polaka!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Od początku sezonu Robert Lewandowski regularnie strzela gole jako piłkarz FC Barcelony. Polski snajper ma imponujące statystyki na Półwyspie Iberyjskim.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa ułożyła się pod dyktando FC Barcelony. Gospodarze objęli prowadzenie na Camp Nou już w 12. minucie, gdy Ousmane Dembele wykorzystał precyzyjną wrzutkę Roberta Lewandowskiego z lewego skrzydła. Strzelec gola później dorzucił asystę przy trafieniu Sergiego Roberto na 2:0.

W 22. minucie spotkania show skradł Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski otrzymał podanie od Dembele, następnie obrócił się z piłką i uderzył nie do obrony. 34-letni snajper pewnie pokonał Unaia Simona, zaś jego FC Barcelona miała trzybramkową przewagę przed zmianą stron.

Kadrowicz znowu pokazał klasę na hiszpańskich boiskach. Biorąc pod uwagę pięć topowych europejskich lig, Lewandowski jest pierwszym piłkarzem w sezonie 2022/23, który miał swój udział przy co najmniej dwóch bramkach w sześciu różnych spotkaniach. Pod tym względem przebił nawet Erlinga Haalanda z Manchesteru City.

Polak nie myśli wyłącznie o indywidualnych osiągnięciach. Na poziomie Primera Division strzelił 12 goli w 11 meczach, ale w swoim dorobku ma również cztery asysty.

Czy Lewandowski jest najlepszym napastnikiem w Europie?