Ścisk w czołówce Ekstraligi. Pięć bramek w meczu na szczycie

W czołowej piątce Ekstraligi piłkarek cały czas przetasowania. Lider tabeli TME SMS Łódź pokonał AZS UJ Kraków 3:2 w 8. kolejce rozgrywek i zepchnął Jagiellonki z drugiej na piątą pozycję.

Krzysztof Sędzicki
mecz TME SMS Łódź - AZS UJ Kraków Facebook / TME SMS Łódź / Na zdjęciu: mecz TME SMS Łódź - AZS UJ Kraków
Mistrzynie Polski to jedyny niepokonany zespół w lidze. W minionej serii gier łodzianki szybko zadały dwa pierwsze ciosy i po golach Klaudii Jedlińskiej w 7. oraz Pauliny Filipczak w 11. minucie prowadziły 2:0. Chwilę później odpowiedziała Aleksandra Nieciąg i krakowianki złapały kontakt z gospodyniami. W drugiej połowie rzut karny wykorzystała Dominika Kopińska, ale na dziesięć minut przed końcem Katarzyna Daleszczyk zdobyła bramkę na 3:2 i do końca AZS UJ był w grze o remis. Ostatecznie jednak trzy punkty pozostały w Łodzi.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie dość niespodziewanie odniosły piłkarki Hydrotrucka Radom pokonując u siebie Pogoń Szczecin po bramkach Oliwii Malesy, Aleksandry Zielińskiej z karnego i Karoliny Barczak. Drugi z beniaminków, Pogoń Dekpol Tczew był bliski zatrzymania GKS-u Katowice, ale ostatecznie przegrał 0:1 dzięki trafieniu Amelii Bińkowskiej w 56. minucie.

Rozkręca się Śląsk Wrocław, który wygrał u siebie z Medykiem Polomarketem Konin 3:0. Na liście strzelców Oliwia Krysman, Katarzyna Białoszewska i Aleksandra Dudziak. W takim samym stosunku z AP Orlen Gdańsk wygrały piłkarki Czarnych Antrans Sosnowiec. W pierwszej połowie do siatki rywalek trafiła Kamila Fuchs i Nikol Kaletka z rzutu karnego, a po zmianie stron - Alicja Materek.

Najwyższe zwycięstwo w tej kolejce odniosły piłkarki Górnika Łęczna, które w Bydgoszczy wygrały ze Sportisem KKP 4:0. W 11. minucie wynik otworzyła Anna Zając, która pokonała Natalię Piątek także tuż przed upływem pierwszego kwadransa drugiej połowy, a jeszcze pod koniec spotkania po golu dołożyły też Klaudia Lefeld i Klaudia Fabova.

Zanim rozegrana zostanie 9. kolejka Ekstraligi, zespoły przystąpią do pierwszej rundy Pucharu Polski. Większość spotkań zaplanowana jest na środę, 26 października.

3:2 - Katarzyna Daleszczyk 79'

Śląsk Wrocław - Medyk Polomarket Konin 3:0 (1:0)
1:0 - Oliwia Krysman 23'
2:0 - Katarzyna Białoszewska 77'
3:0 - Aleksandra Dudziak 88'

Pogoń Dekpol Tczew - GKS Katowice 0:1 (0:1)
0:1 - Amelia Bińkowska 56'

Hydrotruck Radom - Pogoń Szczecin 3:0 (2:0)
1:0 - Oliwia Malesa 4'
2:0 - Aleksandra Zielińska 9' - z karnego
3:0 - Karolina Barczak 64'

Sportis KKP Bydgoszcz - Górnik Łęczna 0:4 (0:1)
0:1 - Anna Zając 11'
0:2 - Anna Zając 37'
0:3 - Klaudia Lefeld 74'
0:4 - Klaudia Fabova 84'

Czarni Antrans Sosnowiec - AP Orlen Gdańsk 3:0 (2:0)
1:0 - Kamila Fuchs 18'
2:0 - Nikol Kaletka 43' - z karnego
3:0 - Alicja Materek 66'

Standings provided by Sofascore

Czy Czarni Antrans Sosnowiec zajmą miejsce w pierwszej trójce Ekstraligi w tym sezonie?