Coś niebywałego. Bielik miał udział przy kuriozalnym golu [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Viaplay / Na zdjęciu: asysta Bielika
WP SportoweFakty / Viaplay / Na zdjęciu: asysta Bielika

Krystian Bielik zapisał na swoim koncie asystę, a piłkę do siatki skierował Auston Trusty. Gol dla Birmingham City padł po niecodziennej akcji.

W zeszły piątek zespół Birmingham City walczył z Queens Park Rangers o ligowe punkty. Gospodarze przeszli szybko do konkretów i objęli prowadzenie już po czterech minutach rywalizacji. To była wręcz kuriozalna akcja.

Wydawało się, że zawodnicy QPR oddalą grę od własnej bramki po wrzutce Hannibala Mejbriego z narożnika boiska, jednak piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym Krystiana Bielika.

Defensywny pomocnik najwyraźniej chciał uderzyć z woleja, jednak fatalnie skiksował. Po nieudanym zagraniu Bielika piłka trafiła do Austona Trusty'ego, który fantastycznie strzelił piętką i w ten sposób przelobował bramkarza gości.

Losy spotkania rozstrzygnęły się jeszcze przed przerwą. Wynik na 2:0 w 29. minucie podwyższył Mbule Longelo Emmanuel. Birmingham City zwyciężyło 2:0 z wyżej notowanym Queens Park Rangers i w tej chwili zajmuje 11. miejsce w ligowej stawce.

Bielik miał mnóstwo szczęścia przy pierwszym trafieniu ekipy z St Andrew’s Stadium. W niecodziennych okolicznościach wypożyczony z Derby County do Birmingham City piłkarz zaliczył pierwszą asystę w sezonie 2022/23. Czesław Michniewicz uwzględnił 24-latka w szerokiej kadrze na mistrzostwa świata.

Źródło: Viaplay