Padło siedem goli. Absolutny rekord w meczu Legii

Rezerwy Legii zostały upokorzone przez drugą drużynę ŁKS-u Łódź (0:7). Podopieczni Piotra Jacka zapisali się w historii warszawskiego klubu.

RS
piłkarze ŁKS-u Łódź Materiały prasowe / ŁKS Łódź / Na zdjęciu: piłkarze ŁKS-u Łódź
To była prawdziwa demolka. W ośrodku Legia Training Center rezerwy stołecznej drużyny podejmowały ŁKS II Łódź. Worek z bramkami rozwiązał się już po kilkudziesięciu sekundach, kiedy swoją obecność na murawie zaznaczył Grzegorz Glapka.

W pierwszych 45 minutach Jakub Trojanowski skapitulował jeszcze sześć razy. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Aleksander Ślęzak, Jowin Radziński, Maciej Radaszkiewicz (dwa gole) oraz Marcel Wszołek. Ostatnie słowo należało do Glapki, który też rozpoczął strzelanie w sobotnim spotkaniu trzecioligowców.

Było to 50. spotkanie Legii II na szczeblu centralnym. Zespół prowadzony przez Piotra Jacka przegrał aż 0:7 z drugim zespołem ŁKS-u Łódź.

"Absolutny rekord wysokości domowej porażki drużyny klubu Legii Warszawa w meczu oficjalnym (w rozgrywkach krajowych dotyczy szczebla centralnego rozgrywek)" - zauważył na Twitterze statystyk Wojciech Frączek.

Rezerwy przebiły wyczyn pierwszej drużyny sprzed sześciu lat. W połowie września 2016 roku Legia boleśnie przegrała 0:6 z Borussią Dortmund w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Legia II Warszawa - ŁKS II Łódź 0:7 (0:7)
0:1 - Grzegrz Glapka 2'
0:2 - Aleksander Ślęzak 11'
0:3 - Jowin Radziński 20'
0:4 - Maciej Radaszkiewicz 32'
0:5 - Maciej Radaszkiewicz 42'
0:6 - Marcel Wszołek 44'
0:7 - Grzegorz Glapka 45'