Media: Robert Lewandowski poza meczową kadrą FC Barcelony

Takiej historii mało kto się spodziewał. Hiszpańskie media donoszą, że Robert Lewandowski nie znajdzie się w kadrze meczowej klubu na najbliższy mecz.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Robert Lewandowski Getty Images / Francisco Macia/Quality Sport Images/ / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Jak informują dziennikarze hiszpańskiego serwisu "Relevo" Robert Lewandowski nie wyleci z zespołem FC Barcelony do Czech na ostatni grupowy mecz Ligi Mistrzów z Viktorią Pilzno. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 1 listopada, o godz. 21:00.

Do tej pory Lewandowski wystąpił we wszystkich 17 oficjalnych spotkaniach "Dumy Katalonii". 16-krotnie wychodził w podstawowej jedenastce, a raz pojawił się na boisku z ławki rezerwowych. Tym samym Polaka po raz pierwszy w klubie miałoby zabraknąć nawet w kadrze meczowej.

"Lewandowski nie leci do Czech. Będzie miał zasłużoną przerwę z Viktorią Pilzno. Robert, który brał udział we wszystkich 17 meczach Barcelony, zgromadził 1389 minut z możliwych 1530 (90 proc.)" - napisali dziennikarze "Relevo" Toni Juanmarti i Albert Roge.

W kadrze Barcelony ma zabraknąć również dwóch innych zawodników, którzy w sobotę przeciwko Valencii przedwcześnie zeszli z powodu drobnych urazów - Erica Garcii i Julesa Kounde.

W "Dumie Katalonii" w 17 spotkaniach tego sezonu wystąpiło tylko pięciu zawodników. Oprócz Lewandowskiego, byli to Marc-Andre ter Stegen, Pedri, Ousmane Dembele i Ansu Fati. Biorąc pod uwagę liczbę rozegranych minut, więcej od Polaka ma jedynie niemiecki bramkarz, który w każdym spotkaniu grał w pełnym wymiarze czasowym (łącznie 1530 minut).

Xavi już kilkukrotnie mówił, że w miarę możliwości chce dać odpocząć Polakowi. Brak "Lewego" nawet na ławce rezerwowej w meczu Ligi Mistrzów może być jednak lekkim zaskoczeniem.

Już wiadomo, że w Pilznie wicemistrzowie Hiszpanii rozegrają ostatni mecz grupowej fazy Ligi Mistrzów i nie mają już szans na awans do 1/8 finału. Na wiosnę Barcelona będzie grać jedynie w play-offach Ligi Europy.

Jeśli doniesienia dziennikarzy się potwierdzą, Lewandowski nie poprawi swojego strzeleckiego dorobku w LM. Polak ma na koncie 5 goli - o jednego mniej od liderów klasyfikacji, Kyliana Mbappe i Mohameda Salaha.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Lewandowski powinien lecieć do Czech na mecz Ligi Mistrzów?