Więcej czerwonych kartek niż goli. Arabia Saudyjska remisuje z Hondurasem

Arabia Saudyjska kontynuuje przygotowania do mundialu w Katarze. Grupowy rywal reprezentacji Polski jedynie zremisował z Hondurasem.

Rafał Sierhej
Piłkarze Arabii Saudyjskiej (po prawej) Getty Images / John Dorton / Piłkarze Arabii Saudyjskiej (po prawej)
Reprezentacja Arabii Saudyjskiej szykuje się do mistrzostw świata w zupełnie innych warunkach, niż zrobi to zdecydowana większość reprezentacji. Saudyjczycy bowiem przerwali rozgrywki ligowe, aby reprezentacja miała optymalne warunki.

Dzięki temu zespół prowadzony przez Herve Renarda rozegrał już trzy mecze towarzyskie. Najpierw udało się wygrać 1:0 z Macedonią Północną. Następnie w starciu z Albanią padł remis 1:1.

W niedzielne popołudnie grupowi rywale Polski mierzyli się z kolei z Hondurasem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym, co może zaskakiwać. Goście z Hondurasu grali bowiem od 45 minuty w dziesiątkę.

Po przerwie z boiska wyleciał kolejny piłkarz gości. To wydarzenie nie miało jednak wpływu na przebieg meczu, gdyż miało miejsce w 96 minucie. Mimo przewagi przez całą drugą połowę Saudyjczycy nie potrafili strzelić gola.

Reprezentacja Polski z Arabią Saudyjską zmierzy się w drugim meczu fazy grupowej. Spotkanie zaplanowane jest na 26 listopada.

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"