Lacazette na ratunek. Lyon wygrywa w hicie Ligue 1

Olympique Lyon w hitowym meczu 13. kolejki Ligue 1 mierzył się na własnym stadionie z Lille. Gospodarze wygrali skromnie, zaledwie 1:0.

Rafał Sierhej
Alexandre Lacazette Getty Images / Marcio Machado / Na zdjęciu: Alexandre Lacazette
Faworytem tego meczu, na bazie tabeli wydawało się być Lille, nawet pomimo tego, że to Lyon grał przed własnymi kibicami. Oba zespoły dzieliło bowiem przed pierwszym gwizdkiem pięć oczek na korzyść gości.

Pierwsza połowa pozostawiła gigantyczny niedosyt. Obejrzeliśmy zaledwie jeden celny strzał Lille. Ponadto w obramowanie bramki Lyonu uderzył także gwiazdor Lille - Jonathan David. Ostatecznie skończyło się na połowie bez bramek.

Po gwizdku otwierającym drugą połowę sytuacja zmieniła się diametralnie. Oba zespoły atakowały, więcej strzałów celnych udało się oddać gościom. Łącznie piłka w światło bramki przeciwnika zmierzała sześciokrotnie, cztery razy po strzałach Lille.

Jednak to gospodarze oddali ten jeden, najważniejszy, celny strzał. Konkretnie zrobił to Alexandre Lacazette. Gwiazdor zespołu prowadzonego przez Laurenta Blanca dał swojej drużynie upragnione, jednobramkowe zwycięstwo.

Olympique Lyon - Lille OSC 1:0 (0:0)
1:0 Lacazette 74'

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"