Zwrot akcji na początek kolejki w Fortuna I lidze

Zagłębie Sosnowiec strzeliło pierwszego gola w meczu z Sandecją, ale tylko rozdrażniło przeciwnika. Nowosądeczanie szybko odpowiedzieli i ostatecznie wygrali 4:1 na początek kolejki w Fortuna I lidze.

piłkarze Sandecji Nowy Sącz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz
W ostatniej serii gier przed półmetkiem sezonu zaplanowano trzy starcia klubów, które w poprzedniej dekadzie były w PKO Ekstraklasie. Na pierwszy ogień poszedł mecz Sandecji z Zagłębiem. Do starcia doszło w Niepołomicach, które stały się bazą nowosądeczan.

Oba zespoły są w dolnej połowie tabeli. Biorąc pod uwagę poprzednie cztery kolejki zwyciężyły tylko raz. W ostatnim meczu zamykająca tabelę Sandecja została pokonana przez Podbeskidzie Bielsko-Biała, a Zagłębie przegrało z Wisłą Kraków. Gospodarze słyszeli już ostatni dzwonek, żeby przed przerwą zimową opuścić dno ligi.

Zagłębie jako pierwsze zdobyło prowadzenie. Marek Fabry znalazł się w dobrym miejscu pod bramką Matusa Putnockiego i wykorzystał dośrodkowanie Filipa Borowskiego. Była 44. minuta, ale sosnowiczanie nie potrafili utrzymać prowadzenia nawet do końca pierwszej połowy meczu.

Sandecja doprowadziła do remisu strzałem Jakuba Wróbla w minutach doliczonych przed przerwą, a po zmianie stron poszła za ciosem. W 63. minucie Jakub Iskra zdobył prowadzenie 2:1 dla nowosądeczan i nie oddali go do końca spotkania. W końcówce odsłonięte Zagłębie dostało jeszcze dwa ciosy od Macieja Masa i Sylwestra Lusiusza i konfrontacja zakończyła się wysokim wynikiem 4:1.

Kolejka na zapleczu PKO Ekstraklasy potrwa do niedzieli. Dobrze zapowiadają się w niej mecze Wisły Kraków z Górnikiem Łęczna i Arki Gdynia z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Najlepsze zespoły w tabeli czekają starcia na wyjeździe.

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1)
0:1 - Marek Fabry 44'
1:1 - Jakub Wróbel 45'
2:1 - Jakub Iskra 63'
3:1 - Maciej Mas 81'
4:1 - Sylwester Lusiusz 90'

Sandecja: Matus Putnocky - Michal Piter-Bućko, Tomasz Boczek, Kamil Słaby, Łukasz Kosakiewicz, Jakub Iskra (84' Michał Surzyn), Elhadji Maissa Fall, Bartłomiej Kasprzak (74' Sylwester Lusiusz), Damian Chmiel (85' Dawid Szufryn), Jakub Wróbel (90' Igor Maślanka), Maciej Mas (85' Mariusz Gabrych)

Zagłębie: Michał Gliwa - Ołeksij Bykow, Dominik Jończy, Mateusz Bodzioch, Filip Borowski (79' Antoni Kulawiak), Wojciech Szumilas (64' Michał Masłowski), Maksymilian Rozwandowicz, Patryk Bryła (64' Mateusz Ziółkowski), Szymon Pawłowski, Maksymilian Banaszewski (75' Szymon Sobczak), Marek Fabry

Żółte kartki: Kasprzak, Iskra, Surzyn (Sandecja)