GKS Katowice postrzelał. Pościg w meczu Fortuna I ligi

GKS Katowice odniósł wysokie zwycięstwo 3:0 z Chojniczanką w meczu Fortuna I ligi. Podbeskidzie Bielsko-Biała popisało się ambitnym pościgiem, a ŁKS dobrze zafiniszował.

radość piłkarzy GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: radość piłkarzy GKS-u Katowice
Pierwsza połowa w meczu przy Bukowej była jeszcze bezbramkowa. GKS znalazł sposób na strzelenie gola Chojniczance krótko po przerwie. Beniaminek pozostawał w kontakcie z katowiczanami, dlatego próbował zaryzykować w końcówce. Skończyło się to jednak kolejnymi golami dla kandydata do awansu do PKO Ekstraklasy. Arkadiusz Jędrych i Adrian Błąd doprowadzili do wyniku 3:0.

Cztery gole padły w Rzeszowie, wszystkie do jednej bramki, ale zdobywały je dwie drużyny. W pierwszej połowie skuteczna była Resovia, a uderzenia Kamila Antonika i Bartosza Kwietnia mocno przybliżyły ją do odniesienia zwycięstwa. Podbeskidzie przeprowadziło pościg w kwadransie po przerwie. Joan Roman strzelił gola kontaktowego, a do remisu 2:2 doprowadził Kamil Biliński. Później nikomu nie udało się rozstrzygnąć meczu.

ŁKS trzyma się mocno w rywalizacji o powrót do PKO Ekstraklasy. Podopieczni Kazimierza Moskala wygrali 2:1 z Odrą Opole, a rozstrzygające uderzenie zostało oddane przez Stipe Juricia w 84. minucie. Łodzianie powalczyli do końca i przynajmniej do niedzieli są na pierwszym miejscu w tabeli. Puszcza może odpowiedzieć w meczu na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

17. kolejka Fortuna I ligi:

GKS Katowice - Chojniczanka 3:0 (0:0)
1:0 - Jakub Arak 48'
2:0 - Arkadiusz Jędrych (k.) 82'
3:0 - Adrian Błąd 88'

Resovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (2:0)
1:0 - Kamil Antonik 28'
2:0 - Bartosz Kwiecień 33
2:1 - Joan Roman 51'
2:2 - Kamil Biliński 60'

Odra Opole - ŁKS Łódź 1:2 (0:1) 0:1 - Kamil Dankowski 14' 1:1 - Mateusz Marzec 71' 1:2 - Stipe Jurić 84'