Tylko nie to! Ten wielki hit może przejść Lewandowskiemu obok nosa

To było coś, czego Robert Lewandowski nie przeżył od 2013 roku. Swój udział w meczu z Osasuną Pampeluna zakończył w 31. minucie z powodu czerwonej kartki. Konsekwencje mogą być fatalne. Polak może opuścić wielki szlagier La Liga.

Krzysztof Kaczmarczyk
Robert Lewandowski Getty Images / Eric Alonso / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W 11. minucie pierwsza żółta kartka, dwadzieścia minut później druga, a w konsekwencji czerwona. Robert Lewandowski nie nagrał się w meczu w Pampelunie.

Jak Polak zarobił "czerwień" zobaczysz tutaj -->> Lewandowski z czerwoną kartką! Zobacz, co zrobił

Co więcej. Gdy osłabiał swoją drużynę, Osasuna prowadziła 1:0. Koledzy wspięli się jednak na wyżyny swoich umiejętności.

W drugiej połowie - pomimo osłabienia - zdołali odwrócić losy spotkania. FC Barcelona wygrała finalnie 2:1, a decydującego gola w 85. minucie efektowną główką zdobył Raphinha.

I to nie koniec momentów, w których Barca będzie musiała radzić sobie bez "Lewego". W konsekwencji czerwonej kartki ten na pewno nie zagra w kolejnym meczu Dumy Katalonii, czyli derbach z Espanyolem Barcelona.

Spotkanie to zostanie rozegrane dopiero 31 grudnia. Będzie to pierwszy mecz po mundialu w Katarze - wtedy właśnie wznowione zostaną rozgrywki. Konsekwencje mogą być jednak jeszcze większe. Według radia COPE, "Lewy" może zostać zawieszony na trzy mecze, z kolei dziennik "AS" pisze nawet o czterech spotkaniach.

Jeżeli spełniłby się najczarniejszy scenariusz, to lider klasyfikacji strzelców La Liga nie mógłby pomóc Barcelonie w wielkim hicie Primera Division, czyli starciu z Atletico Madryt.

Dla "Lewego" to trzecia czerwona kartka w karierze. Poprzednią dostał niemal dziesięć lat temu, gdy był jeszcze zawodnikiem Borussii Dortmund. Było to w lutym 2013 roku. Pierwszą zobaczył grając w Zniczu Pruszków.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)