Trzy gole w meczu Meksyku

Reprezentacja Meksyku ma za sobą ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Katarze. Pierwszy rywal Polaków podczas mundialu 1:2 przegrał ze Szwecją.

Michał Piegza
Jorge Sanchez (z prawej) PAP/EPA / David Borrat / Na zdjęciu: Jorge Sanchez (z prawej)
W Gironie zagrał najbliższy rywal reprezentacji Polski Meksyk ze Szwecją, czyli barażowym przeciwnikiem wybrańców Czesława Michniewicza.

W 1. połowie kibice obecnie na hiszpańskim obiekcie goli się nie doczekali. W tej części gry niewiele się działo. Dopiero w 43. minucie emocji dostarczył Uriel Antuna. Jego strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki Szwedów.

Worek z bramkami otworzył się po zmianie stron. W 54. minucie Mattias Svanberg wypatrzył Marcusa Rohdena, a ten trafił do bramki. Radość Szwedów z prowadzenia trwała zaledwie przez sześć minut, kiedy do wyrównania doprowadził Alexis Vega. Ostatnie słowo należało do reprezentacji Trzech Koron. Na sześć minut przed końcem spotkania do dośrodkowania z rzutu rożnego doszedł Svanberg i zapewnił Szwedom wygraną.

W zwycięskim zespole zagrali zawodnicy PKO Ekstraklasy reprezentujący Lecha Poznań Mikael Ishak oraz Jesper Karlstrom.

Z reprezentacją Meksyku Polacy zagrają już w najbliższy wtorek o godzinie 17.

Meksyk - Szwecja 1:2 (0:0)
0:1 - Marcus Rohden 54'
1:1 - Alexis Vega 60'
1:2 - Mattias Svanberg 84'

Jeden wielki wstyd. "Ciarki żenady na plecach" (OPINIA)