Pięć goli, czerwona kartka i rzut karny w ratach. Młodzi Polacy odnieśli cenne zwycięstwo

Dopiero w czwartym meczu w roli selekcjonera reprezentacji Polski U-21 Michał Probierz może się cieszyć ze zwycięstwa. Emocji było mnóstwo, a Biało-Czerwoni pokonali rówieśników z Turcji 3:2.

Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Polski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski
Pierwsza godzina była koncertem naszych kadrowiczów, którzy prowadzili różnicą trzech goli. Już od 30. minuty grali jednak w przewadze po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał napastnik Warty Poznań, Enis Destan.

Najwięcej emocji było tuż przed zejściem na przerwę. Po faulu na Janie Biegańskim, Filip Szymczak egzekwował rzut karny. Jego "podcinkę" obronił Ertugrul Cetin, jednak sędzia zarządził powtórkę, orzekając, że turecki bramkarz zbyt szybko opuścił linię bramkową. Drugą próbę Szymczaka Cetin też zatrzymał - podobnie jak dobitkę zawodnika Lecha. Dopiero strzał Bartłomieja Kłudki w ogromnym zamieszaniu był skuteczny i piłka w końcu wpadła do siatki.

Po przerwie - w przeciwieństwie do Destana - z dobrej strony pokazał się inny piłkarz Warty Kajetan Szmyt, który po indywidualnej szarży podwyższył na 3:0 i pogoń Turków za wynikiem nie przyniosła im wyrównania.

Po porażkach z Grecją i Chorwacją, a także remisie z Łotwą, kadra U-21 triumfowała w towarzyskim poniedziałkowym starciu 3:2, a to oznacza, że Michał Probierz odniósł pierwsze zwycięstwo w roli jej selekcjonera. Biało-Czerwoni kończą zgrupowanie w Chorwacji.

Polska U-21 - Turcja U-21 3:2 (2:0)
1:0 - Filip Szymczak 7'
2:0 - Bartłomiej Kłudka 45'
3:0 - Kajetan Szmyt 56'
3:1 - Metehan Baltaci 62'
3:2 - Emin Bayram 69'

W 45. minucie Filip Szymczak (Polska U-21) nie wykorzystał rzutu karnego (Ertugrul Cetin).

Polska U-21: Krzysztof Bąkowski - Ariel Mosór, Patryk Peda, Maksymilian Pingot, Bartłomiej Kłudka, Mateusz Łęgowski (64' Fryderyk Gerbowski), Jan Biegański, Jakub Myszor (64' Adam Ratajczyk), Filip Marchwiński (46' Aleksander Buksa), Kajetan Szmyt (77' Mariusz Fornalczyk), Filip Szymczak (64' Marcel Błachewicz).

Turcja U-21 (wyjściowy): Ertugrul Cetin - Efecan Mizrakci, Serdar Saatci, Emin Bayram, Ravil Tagir, Ali Barak, Aral Simsir, Cem Turkmen, Berkay Vardar, Kenan Yildiz, Enis Destan.

Żółte kartki: Filip Marchwiński, Jan Biegański (Polska U-21) oraz Enis Destan, Yunus Emre Cift, Metehan Baltaci.

Czerwona kartka: Enis Destan /30' za drugą żółtą/ (Turcja U-21).