Nieprawdopodobne! Wyrównali swój rekord wstydu

Kostaryka w pierwszym meczu na mundialu w Katarze przegrała z Hiszpanią 0:7. Piłkarze z Karaibów tym samem po raz drugi zapisali się w historii w negatywnym kontekście.

Hubert Stępień
Ferran Torres strzela gola na 4:0 w meczu Hiszpania - Kostaryka PAP/EPA / Abir Sultan / Na zdjęciu: Ferran Torres strzela gola na 4:0 w meczu Hiszpania - Kostaryka
Kibice zgromadzeni na Al Thumama Stadium byli świadkami prawdziwego pogromu. Hiszpania rozbiła Kostarykę  7:0 i dobitnie pokazała swoje ambicje do końcowego zwycięstwa w mistrzostwach świata 2022. Piłkarze z Karaibów są jak na razie drużyną, która straciła najwięcej goli w tegorocznym turnieju. W pierwszej połowie spotkania podopieczni prowadzili 3:0, natomiast po przerwie dołożyli jeszcze cztery trafienia.

W środowym starciu na listę strzelców wpisało się aż sześciu reprezentantów Hiszpanii: Dani Olmo, Marco Asensio, Ferran Torres (dwukrotnie), Gavi, Carlos Soler i Alvaro Morata. Ci piłkarze na pewno będą śnili się po nocach kostarykańskiemu bramkarzowi, Keylorowi Navasowi.

Golkiper Hiszpanów, Unai Simon, przez całe spotkanie mógł jedynie z daleka śledzić poczynania swoich kolegów. Kostarykanie nie oddali żadnego strzału na jego bramkę, co zdarzyło się dopiero drugi raz od 1966 roku.

Jak doszukał się portal OptaJoe, pierwsza taka sytuacja miała miejsce na mundialu 1990 we Włoszech, kiedy Brazylia mierzyła się z... Kostaryką! Był to mecz w fazie grupowej. Wówczas "Canarinhos" triumfowali 1:0. Tym razem piłkarze z Karaibów otrzymali od Hiszpanów znacznie boleśniejszą lekcję futbolu.

Kolejny mecz na MŚ w Katarze Kostaryka zagra w niedzielę 27 listopada z Japonią, która w pierwszym spotkania sensacyjnie pokonała reprezentację Niemiec (2:1). Zmagania grupowe zakończą cztery dni później meczem z "Die Mannschaft".

Lewandowski przyznał się w sprawie karnego. "Decyzja była taka"
Śmieją się z Polaków. "Jak oni dostali się na mundial"