Ghana dzielnie walczyła o zwycięstwo. Sensacji jednak nie było [WIDEO]

Mecz reprezentacji Portugalii z Ghaną w fazie grupowej mistrzostw świata zakończył się wynikiem 3:2. Ghana dzielnie walczyła o punkty, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Rafał Sierhej
Pierwsza połowa meczu Portugalii z Ghaną w fazie grupowej mistrzostw świata absolutnie nie zapowiadała tak wielu goli w końcowym rozrachunku. Śmiało można powiedzieć, że nie działo się zbyt wiele.

Druga część spotkania wynagrodziła jednak brak emocji przed przerwą. Na prowadzenie wyszła drużyna z Cristiano Ronaldo w składzie i to właśnie kapitan strzelił otwierającego gola.

Kilka minut później na tablicy wyników mieliśmy już jednak remis. Mohamed Kudus jakimś cudem zagrał w pole karne między kilkoma obrońcami Portugalii, tam z bliska piłkę do siatki wpakował Ayew.

Siedem minut po tym, jak Ghana doprowadziła do remisu na tablicy rezultatów widniał już wynik 3:1 dla Portugalii. Najpierw doskonale kontrę wykończył Joao Felix. Później precyzyjnym płaskim strzałem prowadzenie podwyższył wprowadzony z ławki Rafael Leao.

Wydawało się, że wszystko jest już rozstrzygnięte i selekcjoner zdecydował się nawet zdjąć Cristiano z murawy. Nieco inny plan mieli jednak piłkarze Ghany, którzy wykorzystali kontrę i strzałem głową Bukariego zbliżyli się na zaledwie jedną bramkę różnicy. Taki wynik jednak utrzymał się już do końca.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"