Kompromitacja Niemców! Kostaryka rzuciła ich na kolana [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Yeltsina Tejedy (Kostaryka) na 1:1 w meczu z Niemcami

W meczu z gatunku o wszystko na mundialu Katar 2022 reprezentacja Niemiec nie ustrzegła się błędów. Zobacz bramki dla Kostaryki.

Niemcy w czwartek mierzyli się z Kostaryką (relacja TUTAJ) w meczu grupy E na Mistrzostwach Świata 2022. Podopieczni Hansiego Flicka potrzebowali zwycięstwa i pomocy Hiszpanów, którzy grali z Japonią.

W 10. minucie gola dla niemieckiego zespołu zdobył Serge Gnabry, ale w 58. minucie wyrównał Yeltsin Tejeda (patrz wideo poniżej). "Co tu się wyprawia?" - skomentowano na twitterowym profilu TVP Sport, gdzie zamieszczono nagranie.

W 70. min Kostarykę na prowadzenie wyprowadził Juan Vargas. Wyrównał trzy minuty później Kai Havertz. Niemcy ostatecznie zwyciężyli 4:2 (bramki Havertza i Fullkruga), ale wobec zwycięstwa Japonii z Hiszpanią (2:1) odpadli z turnieju.

Pod koniec pierwszej połowy fatalny błąd popełnił Antonio Ruediger. Obrońca Realu Madryt skiksował przed polem karnym i Keysher Fuller znalazł się sam przed Manuelem Neuerem.

Defensor reprezentacji Kostaryki jednak nieco się pospieszył i szybko uderzył na bramkę. Neuer instynktownie odbił piłkę, ratując zespół przed stratą gola.